Rīgā -1 °C
Sestdiena, 20. aprīlis
Mirta, Ziedīte

Hawks pirmo reizi kopš 2016. gada sasniedz Austrumu pusfinālu

Atlantas Hawks trešdien sasniedza Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas turnīra Austrumu konferences pusfinālu.

"Hawks" konferences ceturtdaļfināla piektajā spēlē viesos ar rezultātu 103:89 (21:21, 31:26, 22:15, 29:27) uzvarēja Ņujorkas "Knicks", sērijā līdz četrām uzvarām gūstot virsroku ar 4-1.

Atlantas komandā ar 36 punktiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm ražīgākais bija Trejs Jangs, bet 14 punkti un 15 atlēkušās bumbas bija Klintam Kapelam. Jangs katrā no šīs sērijas spēlēm guva vismaz 20 punktus.

"Hawks" pirmo reizi kopš 2016.gada spēlēs Austrumu konferences pusfinālā, sēriju pret Filadelfijas "76ers" uzsākot svētdien.

Ņujorkiešiem ar 23 punktiem un 13 atlēkušajām bumbām izcēlās Džūliuss Rendls. Aizvadītās NBA sezonas visvairāk progresējušais spēlētājs Rendls "play-off" no spēles realizēja tikai 28 no 94 metieniem jeb 29,8%.

Tikmēr Rietumos pusfinālu sasniegusi Jūtas "Jazz", kas sērijas piektajā spēlē mājās ar rezultātu 126:110 (47:27, 28:24, 31:25, 20:34) uzvarēja Memfisas "Grizzlies".

"Jazz" līdz uzvarai aizveda Donovans Mičels, kurš guva 30 punktus, 26 no tiem pirmajā puslaikā. Tāpat viņš laukumā aizvadītajās 29 minūtēs desmitreiz rezultatīvi piespēlēja un izcīnīja sešas atlēkušās bumbas.

Džordans Klārksons piebalsoja ar 24 punktiem, Rūdijs Gobērs guva 23 punktus un izcīnīja 15 atlēkušās bumbas, bet Bojanam Bogdanovičam bija 17 punkti.

Ar pirmo numuru izsētā "Jazz" sēriju sāka ar zaudējumu, bet uzvarēja nākamajās četrās spēlēs.

"Grizzlies" rindās 27 punkti un 11 rezultatīvas piespēles bija Dža Morantam, tāpat 27 punktus guva Dilons Brukss, bet 18 punkti bija lietuvietim Jonam Valančūnam.

"Jazz" otrajā kārtā tiksies ar Dalasas "Mavericks" un Losandželosas "Clippers" pāra uzvarētāju.

NBA pamatturnīrā komandas šosezon aizvadīja 72 spēles, kas ir par desmit mazāk, nekā ierasts.