Panathinaikos basketbolisti izcīna Eirolīgas čempiontitulu

Atēnu "Panathinaikos" basketbolisti svētdien Berlīnē izcīnīja čempiontitulu ULEB Eirolīgas finālčetrinieka turnīrā, izcīnot Eirolīgas zelta godalgas pirmo reizi kopš 2011.gada.

Izšķirošajā mačā "Panathinaikos" ar 95:80 (25:36, 24:18, 15:7, 31:19) apspēlēja pagājušās sezonas čempioni Madrides "Real".

Atēnu komandā Kostass Slukass izcēlās ar 24 punktiem un tika atzīts par finālturnīra vērtīgāko spēlētāju, Kendriks Nans maču noslēdza ar 21 punktu, bet 17 punktus un sešas atlēkušās bumbas iekrāja Matiass Lesors, kuram izdevās izprovocēt desmit pretinieku piezīmes.

"Real" no zaudējuma neglāba Džanans Musa, kurš iekrāja 15 punktus, kamēr vēl 12 punktus madridiešu labā guva Fakundo Kampaco.

Nepilnas septiņas minūtes līdz pamatlaika beigām astoņu punktu pārsvaru iekrāja "Panathinaikos". Turpinājumā madridieši samazināja deficītu līdz diviem punktiem, taču turpinājumā Atēnu vienība iekrāja jau +12, neļaujot "Real" vairs pietuvoties līdz finālsvilpei.

"Panathinaikos" basketbolisti izcīnīja septīto Eirolīgas čempiontitulu kluba vēsturē.

Pirms tam cīņā par trešo vietu Pirejas "Olympiacos" ar 87:84 (24:16, 24:21, 18:25, 21:22) apspēlēja Stambulas "Fenerbahce".

Pirejas komandas uzvaru ar 20 punktiem sekmēja Aleks Peters, Naidžels Viljams-Goss tika pie 12 punktiem un sešām rezultatīvām piespēlēm, bet desmit punktus guva Jannulis Larencakis un Nikola Milutinovs, kura kontā arī astoņas atlēkušās bumbas.

Stambulas vienībā ar 19 punktiem izcēlās Dišons Pjērs un 16 punktus guva Skotijs Vilbekins.

Pusfinālos piektdien "Real" ar 87:76 pārspēja "Olympiacos", bet "Panathinaikos" ar 73:57 pārliecinoši uzvarēja "Fenerbahce".

ULEB Eirolīgā 18 komandas aizvadīja divu apļu turnīru, labākajām sešām iekļūstot izslēgšanas turnīrā, bet septītās līdz desmitās vietas ieguvējām nodrošinot vietu "play-in" spēlēs.

Iepriekšējā sezonā 11.reizi par Eiropas prestižākā klubu turnīra uzvarētājiem kļuva Madrides "Real" basketbolisti, kuri finālspēlē Kauņā ar 79:78 uzvarēja Pirejas "Olympiacos".

Neretnieks uzvar Grand Prix maršrutā Rīgā

Svētdien, 16.jūnijā, skatītāju pilnu tribīņu priekšā spīdošu uzvaru Pasaules kausa Centrāleiropas zonas Rīgas posma Grand Prix maršrutā izcīnīja Latvijas sportists Kristaps Neretnieks ar Zan...