Rīgā +4 °C
Trešdiena, 8. maijs
Staņislava, Staņislavs, Stefānija

Valmiera/ORDO negaidīti uzvar LBL vicelīderi Ogri

Par pārsteigumu sestdien parūpējās Valmiera/ORDO, kas OlyBet Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārā čempionāta mačā savā laukumā ar 85:81 (24:23, 28:18, 16:22, 17:18) pieveica turnīra vicelīderi Ogri. Valmieras komandas sastāvā 24 punktus iemeta Jānis Kaufmanis, kamēr 23 punkti Viktoram Iļjinam. Savukārt vēl mājinieku rindās 20 punktus guva Edmunds Elksnis. Savukārt Ogres labā pa 17 punktiem guva Rinalds Sirsniņš un Jānis Pozņaks.

Lai arī šī mača neapstrīdama favorīte bija Ogre, abas komandas aizvadīja ļoti līdzvērtīgu cīņu. Valmiera/ORDO aizvadīja teicamu pirmā puslaika otro pusi, kad tai divu minūšu laikā no 42:38 izdevās panākt 52:38. Tiesa, divas sekundes pirms lielā pārtraukuma pieredzējušais Sirsniņš samazināja rezultāta starpību līdz par trīs punktiem.

Vēl otrā puslaika ievadā Valmiera/ORDO turējās drošā attālumā, neļaujot pretiniekiem ātri atspēlēties. Tomēr pakāpeniski Ogre tuvojās, un tieši četras minūtes pirms pamatlaika beigām Gints Antrops ar precīzu trīspunktnieku panāca jau neizšķirtu 80:80. Turpinājums ogrēniešiem gan neizdevās, jo Valmieras komanda pēc Eduarda Hāznera soda metieniem atkal pārņēma vadību, ko mājinieki aukstasinīgi arī nosargāja.

Valmiera/ORDO vietējā čempionātā guvusi jau divas uzvaras pēc kārtas.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam sestdien Ventspils komanda izbraukumā ar 75:58 (19:18, 20:16, 24:12, 12:12) apspēlēja principiālo pretinieci VEF Rīga.