Rīgā +4 °C
Ceturtdiena, 9. maijs
Klāvs, Einārs, Ervīns

Valmieras basketbolisti uzvar Lietkabelis, kļūstot par savas apakšgrupas līderiem

Latvijas klubs Valmiera trešdien Baltijas Basketbola līgas (BBL) regulārā čempionāta spēlē savā laukumā ar rezultātu 74:71 (20:19, 19:18, 15:23, 20:11) uzvarēja Panevēžas Lietkabelis no Lietuvas, kļūstot par B apakšgrupas līdervienību.Teju visas spēles garumā komandas cīnījās ļoti līdzvērtīgi, abas pamīšus esot vadībā.

Noslēdzošās ceturtdaļas ievadā viesiem bija astoņu punktu pārsvars, bet četras minūtes pirms mača beigām rezultāts bija neizšķirts 66:66. Turpinājumā Valmiera divreiz atspēlēja divu punktu deficītu, bet minūti un desmit sekundes pirms fināla svilpes pārņēma vadību ar 71:70. Viesu atbildes uzbrukumi nebija sekmīgi, kas 14 sekundes pirms spēles beigām ļāva Valmierai panākt trīs punktu handikapu. Atlikušie Lietuvas komandas centieni atspēlēties saspringtā mača izskaņā rezultātu nedeva.Valmieras sastāvā šajā spēlē pēc pusotra mēneša izlaišanas atgriezās iepriekš savainotais Mārcis Vītols, kurš ar 18 gūtiem punktiem kļuva par komandas rezultatīvāko spēlētāju. Amerikānis Džastins Hērts pievienoja 16 punktus, bet 13 punktus iekrāja cits amerikānis Sems Dovers.Savukārt pirmo spēli Valmieras sastāvā aizvadīja Aigars Šķēle, kurš komandai izīrēts no VEF Rīga vienības. Viņš izcēlās ar sešiem punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām.Abu komandu pirmā apļa mačā valmierieši piekāpās ar 85:96.Citā B grupas mačā trešdien valsts trešais spēcīgākais klubs Jēkabpils savā laukumā ar 78:48 (20:13, 13:6, 22:16, 23:13) uzvarēja Igaunijas vienību Tallinas TLU/Kalev.Pirmo ceturtdaļu Jēkabpils noslēdza ar septiņu punktu pārsvaru, bet otrās ceturtdaļas beigās, tās gaitā ļaujot pretiniekiem gūt vien sešus punktus, tika jau pie 16 punktu handikapa. Turpinājumā mājinieki spēlēja stabili, iztiekot bez kritumiem savā sniegumā un pārliecinoši nosargājot uzvaru.Andrejs Šeļakovs šajā mačā tika pie 14 punktiem un 13 atlēkušajām bumbām, bet pa 11 punktiem iekrāja Pāvels Veselovs un Rinalds Sirsniņš.Tāpat citā šīs grupas mačā trešdien zaudējumu piedzīvoja Igaunijas klubs Valgas Maks ja Moorits, ko vada Varis Krūmiņš, bet pārstāv Reinis Strupovičs, Jurijs Aleksejevs, Kalvis Krūmiņš, Māris Ļaksa un Edgars Krūmiņš. Savā laukumā ar 68:70 (28:15, 11:17, 15:19, 14:19) tika zaudēts Prienai komandai no Lietuvas.Aleksejevs ar 21 gūtu punktu kļuva par savas komandas rezultatīvāko spēlētāju, izcīnot arī deviņas atlēkušās bumbas, bet 13 punktus pievienoja Strupovičs. E.Krūmiņš un K.Krūmiņš guva attiecīgi sešus un piecus punktus, bet Ļaksa pie punktiem netika.Tagad B grupas kopvērtējumā Valmiera ar astoņām uzvarām desmit spēlēs ieņem pirmo vietu, Jēkabpils seko ar tādu pašu bilanci, bet Lietkabelis ar astoņām uzvarām 11 cīņās atrodas trešajā pozīcijā. Savukārt Maks ja Moorits ar četrām uzvarām 11 spēlēs ieņem piekto vietu.Zīmīgi, ka regulārās sezonas pēdējā spēlē Lietkabelis sacentīsies tieši ar Jēkabpili, bet Latvijas komandas abus savstarpējos mačus jau ir aizvadījušas, panākumus dalot uz pusēm. Latvijas vienību savstarpējo cīņu summā pārsvars ir Valmieras pusē.Kopumā pašlaik no Latvijas klubiem Ventspils, Valmiera, Jēkabpils un Liepāja/Triobet jau nodrošinājuši tiesības spēlēt izslēgšanas turnīrā, labas izredzes saglabā Barons/LDz, kā arī tās nav zaudējuši arī Jūrmala/Fēnikss basketbolisti.Sacensībās šosezon piedalījās 22 klubi no piecām valstīm, tomēr otrdien kļuva zināms, ka finansiālu iemeslu dēļ dalību atsaukusi Krievijas vienība Maskavas Dinamo.