Warriors basketbolisti uzstāda jaunu ceturtdaļā iemesto punktu rekordu

Iepriekšējo divu gadu čempione Goldensteitas Warriors otrdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā vienas ceturtdaļas laikā iemeta 51 punktu un uzstādīja jaunu līgas rekordu.

"Warriors" otrdien viesos droši ar rezultātu 142:111 (51:38, 28:22, 33:23, 30:28) pārspēja Denveras "Nuggets", pie viena no tās arī pārņemot vadību Rietumu konferences kopvērtējumā.

Jau pirmajā ceturtdaļā viesi pamanījās iemest 51 punktu, kas ir jauns NBA rekords. Iepriekšējais pirmo ceturtdaļu rekords piederēja Fīniksas "Suns" komandai, kas 1990.gadā guva 50 punktus.

"Tā bija īsta uguņošana un skaists, skaists basketbols," priecīgs par komandas sasniegumu bija tās galvenais treneris Stīvs Kers.

Uzvarētāju labā pa 31 punktam iemeta Stefans Karijs un Klejs Tompsons, kamēr Kevins Durants pievienoja 27 punktus.

Tikmēr "Nuggets" sastāvā ar 22 punktiem izcēlās Maliks Bīzlijs.

"Warriors" vienībai pašlaik ir piecu uzvaru sērija.

Pārliecinošu uzvaru otrdien guva arī Filadelfijas "76ers", kas savā laukumā ar 149:107 (40:27, 43:31, 32:32, 34:17) apspēlēja Minesotas "Timberwolves".

Zīmīgi, ka šis pret savu bijušo komandu bija pirmais mačs "76ers" vienības basketbolistam Džimijam Batleram, kurš šajā duelī iemeta 19 punktus.

Mājinieku rindās teicamu spēli aizvadīja Žoels Embīds, kura kontā 31 punkts un 13 atlēkušās bumbas, kamēr Bens Simonss gandrīz izcēlās ar "triple-double" - 20 punkti, 11 atlēkušās bumbas un deviņas rezultatīvas piespēles.

Pirmajā puslaikā "76ers" basketbolisti pamanījās samest 83 punktus, kas NBA ir lielākais punktu skaits pirmajās 24 minūtēs kopš 1989.gada.

Savukārt "Timberwolves" sastāvā rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Deriks Rouzs, kurš reāli pretendē uz dalību NBA Visu zvaigžņu spēlē.

Tikmēr pie negaidītas uzvaras otrdien tika Atlantas "Hawks", kas savā laukumā ar 142:126 (25:29, 45:30, 27:41, 45:26) pieveica spēcīgo Oklahomasitijas "Thunder".

Uzvarētājiem Džons Kolinss iemeta 26 punktus, kamēr "Thunder" rindās Rasels Vestbruks atzīmējās ar 31 punktu un 11 rezultatīvām piespēlēm.

Citviet "triple-double" guva uz NBA vērtīgākā spēlētāja balvu pretendējošais Jannis Adetokunbo, kurš palīdzēja Milvoki "Bucks" komandai savu skatītāju priekšā ar 124:86 (30:23, 39:22, 24:18, 31:23) pārspēt Maiami "Heat".

Grieķijas basketbolists šo dueli noslēdza ar 12 punktiem, desmit rezultatīvām piespēlēm un desmit atlēkušajām bumbām.

Austrumu konferences un visas līgas līderpozīcijā ar 33 uzvarām 45 spēlēs ir Toronto "Raptors", kam ar 31 panākumu 43 cīņās seko Milvoki "Bucks". Tikmēr Rodiona Kuruca pārstāvētā Bruklinas "Nets" ar 22 uzvarām 45 spēlēs ir septītajā vietā, bet 13.pozīcijā ar desmit panākumiem 43 mačos ir Kristapa Porziņģa pārstāvētā Ņujorkas "Knicks".

Rietumu konferencē vadībā ar 30 panākumiem 44 mačos tagad ir Goldensteitas "Warriors", kamēr Denveras "Nuggets" izcīnījusi 29 panākumus 43 cīņās. Savukārt Dāvja Bertāna pārstāvētā Sanantonio "Spurs" 45 spēlēs izcīnījusi 25 uzvaras, kas tai dod septīto vietu.