Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Apstiprināts Vējoņa piedāvātais LBS Padomes sastāvs

Raimonda Vējoņa piedāvātais Latvijas Basketbola savienības (LBS) Padomes sastāvs pārliecinoši apstiprināts LBS biedru balsojumā.

Jau ziņots, ka Vējonis otrdien biedru sapulcē tiks ievēlēts par LBS prezidentu uz turpmākajiem četriem gadiem.

Vējonis aizklātā balsojumā saņēma 34 balsis, bet viņa konkurente Anete Jēkabsone-Žogota tika pie 14 balsīm. Pirms tam savas uzrunas laikā kandidatūru atsauca trešais kandidāts Kaspars Cipruss.

Pēc tam atklātā balsojumā pārliecinoši tika atbalstīts Vējoņa piedāvātais LBS Padomes sastāvs. Par viņa piedāvāto Padomi balsoja 37, pret bija seši, bet trīs atturējās.

LBS Padomē ievēlēti Kaspars Cipruss, Dins Ušvils, Ģirts Vēveris, Jānis Drulle, Jānis Vilnītis, Igors Aleksejevs, Guntis Šēnhofs, Kārlis Strēlis, Valdis Voins, Uldis Grāvītis, Ojārs Kehris, Arnis Ozols, Aldis Baumanis, Uģis Bisenieks, Sandis Petrovičs, Rūdolfs Andersons un Gints Pakārklis.

Padomē būs arī četru Latvijas vadošo vīriešu basketbola klubu un vadošās sieviešu basketbola komandas pārstāvji, kuri vārdi šobrīd vēl nav zināmi.

Padomes sastāvs veidots, lai tajā būtu visu reģionu pārstāvji, augstskolu pārstāvji, tiesnešu, treneru un senioru pārstāvji, kā arī uzņēmējdarbības vides pārstāvji.

No iepriekšējās Padomes sastāva tajā vietu saglabājuši Grāvītis, Kehris, Strēlis un Voins. Jaunajā Padomē nav iekļuvuši Andris Ameriks, Solvita Āboltiņa, Mārtiņš Bondars, Māris Martinsons, Imants Parādnieks, Ilze Pētersone-Godmane, Aigars Kalvītis, Valdis Siksnis, Aigars Štokenbergs, Jānis Urbanovičs un Armands Garkāns.

Bijušais Latvijas Valsts prezidents Vējonis ir aktīvs Ogres kluba līdzjutējs un ir iesaistījies dažādās ar basketbolu saistītās aktivitātēs. Viņam ir vairāk nekā divu gadu desmitu pieredze sabiedrības pārvaldē, gan ministriju vadīšanā, gan Valsts prezidenta amatā.

Viņam atbalstu izteikuši Nacionālās basketbola asociācijas klubā Vašingtonas Wizards spēlējošie Anžejs Pasečņiks un Dāvis Bertāns, viņa tēvs un ilggadējs Valmieras kluba spēlētājs Dainis Bertāns, basketbola klubs Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola, Valmieras Bērnu sporta skola, Cēsu pilsētas Sporta skola, biedrība Sporta Klubs Cēsu Basketbols, Rūjienas novada sporta skola un biedrība Sporta klubs Rūjiena, kā arī Latvijas basketbola izlases saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks.

Pirmdien, 20.janvārī, LBS ģenerālsekretārs Edgars Šneps, kurš šo amatu ieņem kopš 2009.gada sākuma, paziņoja, ka basketbola saimniecībai vajadzīgs jauns ģenerālsekretārs. 

Prezidents tāpat kā LBS padome tiek vēlēts četru gadu periodam. Pašreizējā LBS prezidenta un padomes pilnvaru termiņš beidzas 2020.gada 27.janvārī.

Rīgas Ostas policijas priekšnieks un pašreizējais LBS vadītājs Valdis Voins jau iepriekš paziņoja, ka uz trešo termiņu nekandidēs. Viņš LBS prezidenta amatu ieņem kopš 2011.gada 2.februāra, organizācijas vadībā aizstājot ilggadējo prezidentu Ojāru Kehri. Iepriekšējās vēlēšanās 2016.gada janvārī viņš bija vienīgais kandidāts uz amatu un tika pārvēlēts vienbalsīgi.

papildināta visa ziņa 

Top komentāri

redzu
r
Visapkārt tikai savējie....
Konstantīns
K
Cerams, ka būs savstarpēja atbildība, ko Google krievu valodā pārtukoja kā "krugovaya poruka".
jā gan
j
Bet Aivaram L. vieta neatradās, kaut gan viņš ir fanātisks un nesavtīgs kāda kluba līdzjutējs.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi