ASV basketbolisti pēdējā mačā pirms došanās uz Tokiju pārspēj Spāniju

ASV basketbola komanda svētdien Lasvegasā pēdējā pārbaudes spēlē pirms došanās uz olimpiskajām spēlēm Tokijā pārspēja Spāniju.

ASV pārspēja pasaules čempioni Spāniju ar rezultātu 83:76 (14:18, 22:20, 21:12, 26:26).

ASV komandas labā Damjans Lilards guva 19 punktus, Keldons Džonsons pievienoja 15, no spēles iemetot septiņus no deviņiem metieniem, Kevins Durents finišēja ar 14 punktiem, bet Zeks Lavins - ar 13.

Džonsons kopā ar Džavalu Makgī ir viens no diviem basketbolistiem, kuri komandai pievienojās pēdējā brīdī pēc Kevina Lava un Bredlija Bīla izkrišanas no sastāva. Makgī svētdien vēl nedevās laukumā.

Amerikāņiem piektdien tika atcelta spēle pret Austrāliju, kad Dāvja Bertāna komandas biedrs Vašingtonas "Wizards" Bīls tika izslēgts no olimpiskās vienības Covid-19 veselības un drošības protokolu dēļ.

Džerami Grāntam no Detroitas "Pistons" arī tika piemērots Covid-19 veselības un drošības protokols, bet Lavs guva savainojumu.

Spānijas vienības labā Minesotas "Timberwolves" aizsargs Rikijs Rubio guva 23 punktus.

ASV komanda sāka ar 7:0 izrāvienu, taču spāņi ne tikai atspēlējās, bet pēc pirmās ceturtdaļas bija vadībā ar 18:14. Otrās ceturtdaļas ievadā Spānija palielināja pārsvaru līdz 27:18.

Džonsons guva desmit no saviem punktiem trešajā ceturtdaļā, bet pēc Lilarda trīspunktnieka, kad līdz ceturtdaļas beigām bija atlikušas nedaudz vairāk kā trīs minūtes, amerikāņi pirmoreiz kopš spēles sākuma izvirzījās vadībā, palielinot pārsvaru.

Ceturtajā ceturtdaļā Lavins guva visus savus 13 punktus, ieskaitot pāris triecienus grozā no augšas.

ASV basketbolisti pirmdien dosies uz Tokiju, un viņiem būs nedēļa laika, lai sagatavotos nākamsvētdien paredzētajai pirmajai spēlei pret Franciju.

Jau ziņots, ka pirmajās divās spēlēs Grega Popoviča vadītā izlase ASV negaidīti ar 87:90 piekāpās Nigērijai un ar 83:91 - Austrālijai, bet trešajā ASV basketbolisti ar 108:80 uzvarēja Argentīnu.

Olimpiskās spēles Tokijā plānotas no 23.jūlija līdz 8.augustam.