Rīgā +17 °C
Trešdiena, 29. maijs
Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

Basketbola valstsvienība pārbaudes spēļu ciklu sāk ar zaudējumu Lietuvas studentu izlasei

Latvijas basketbola valstsvienība zaudējusi pirmajā pārbaudes spēlē pirms Eiropas čempionāta finālturnīra. Otrdien Klaipēdā, spēlējot nepilnā sastāvā, Ainara Bagatska trenētā komanda ar 91:94 (45:39) piekāpās Lietuvas studentu izlasei, kas gatavojas Universiādes turnīram.

Bagatskis zaudējumā pirmajā pārbaudes spēlē vaino vājo sniegumu aizsardzībā

Viesu komandas pamatsastāvā laukumā devās Jeromanovs, Kuksiks, Timermanis, Freimanis un Blaus. Agresīva aizsardzība – bieži gan par personiskās piezīmes cenu – plus atzīstama precizitāte tālmetienos Latvijas izlasei spēles sākumā ļāva izvirzīties vadībā (8:2, 15:9). Tomēr smagie treniņi un saskaņas trūkums gan uzbrukumā, gan aizsardzībā bija jūtams – pēc pirmās ceturtdaļas neizšķirts 23:23.

Otrajā ceturtdaļā rezultāts labu brīdi auga līdzīgi. Latvijas valstsvienībai pirmo vijoli uzbrukumā, bieži efektīgi piepalīdzot Jeromanovam, spēlēja Rolands Freimanis – 18 punkti pirmajās 20 minūtēs. Bet, kad puslaika beigās viņam piebalsoja Rihards Kuksiks un virkni diezgan brīvu metienu nerealizēja lietuvieši, viesi sasniedza lielāko pārsvaru 45:36.

Toties pagalam neveiksmīgs un kļūdām ļoti bagāts Latvijas basketbolistiem bija otrā puslaika sākums. Jau pēc pāris nospēlētām minūtēm laukuma saimnieki izvirzījās vadībā 51:45 un nosargāja nelielu pārsvaru līdz trešās ceturtdaļas beigām.

Cīņas pēdējā posma beigās latvieši starpību samazināja līdz diviem punktiem (86:88), tomēr galotnē Lietuvas studentiem niecīgo pārsvaru ne bez pūlēm izdevās nosargāt.

Rezultatīvākie Latvijas valstsvienības rindās bija Rolands Freimanis (24 punkti) un Rihards Kuksiks (16 p.). Vēl spēlēja un punktus guva: Meiers 13, Timermanis 12, Veselovs 10, Jurēvičus 6, Jeromanovs 5, A.Bērziņš 4, Bertāns 2, Blaus, Meijeris.

Jau ziņots, ka mikrotraumu dēļ uz Klaipēdu neaizbrauca Jānis Strēlnieks, Akselis Vairogs un Andrejs Šeļakovs, Jānis Blūms nespēlēja ģimenes apstākļu dēļ, bet Dāvim Bertānam turpinās rehabilitācijas process.

Trešdien Latvijas valstsvienība aizvadīs pārbaudes spēli ar Slovēnijas izlasi. Eiropas čempionāts sāksies 31.augustā.

Otrdien, 28. maijā, notika žurnāla Sporta Avīze rīkotā Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidenta amatu kandidātu tiešraides diskusija, kuru vadīja sporta žurnālists Normunds Melderis.