Rīgā +5 °C
Ceturtdiena, 9. maijs
Klāvs, Einārs, Ervīns

BBL: Valmiera turpina perfekti, Barons kvartāls apspēlē jūrmalniekus

Trešo uzvaru tikpat jaunās Baltijas Basketbola līgas (BBL) sezonas spēlēs otrdien izcīnīja Latvijas klubs Valmiera, kas savā laukumā ar rezultātu 73:63 (20:15, 10:23, 23:13, 20:12) pārspēja Igaunijas vienību Tallinas TLU/Kalev.Valmiera pirmajā ceturtdaļā divreiz iekrāja piecu punktu pārsvaru, bet otrās ceturtdaļas ievadā ielaida deviņus punktus pēc kārtas, vēlāk nonākot iedzinējos ar astoņiem punktiem.

Vadību mājinieki atguva trešās ceturtdaļas pašās beigās. Noslēdzošajā ceturtdaļā viesi reizi panāca neizšķirtu, uz ko Valmiera atbildēja ar 9:0 izrāvienu, kas komandai vēlāk atnesa uzvaru.Mārtiņš Vīņauds uzvarētāju labā guva 23 punktus, bet pie 17 punktiem tika Mārcis Vītols. Tikmēr double-double iekrāja Dāvis Rozītis un Kristaps Dārgais - pirmā kontā 12 punkti un desmit atlēkušās bumbas, bet otrais iekrāja 11 punktus un desmit bumbas zem groziem.Ar trim uzvarām trīs mačos Valmiera ir B apakšgrupas līdere, bet TLU/Kalev kontā tagad ir trīs zaudējumi, kas dod grupas pēdējo, septīto, vietu. Šajā grupā spēkojas arī Latvijas klubs Jēkabpils, kura kontā pašlaik ir viena uzvara divās spēlēs.Citā mačā otrdien pie savas pirmās uzvaras tika Barons kvartāls, kas divu Latvijas klubu duelī izbraukumā ar 90:75 (26:13, 22:14, 27:26, 15:22) apspēlēja Jūrmala/Fēnikss komandu un sagādāja tai trešo zaudējumu sacensībās.Rīdzinieki vadībā atradās kopš spēles otrās minūtes, jau pirmajā ceturtdaļā iekrājot 13 punktu pārsvaru. Pēc ļoti veiksmīgām otrās ceturtdaļas beigām Barons kvartāls pārsvars sasniedza jau 21 punktu, bet nākamo desmit minūšu laikā viesu pārsvars pieauga vēl par punktu. Noslēdzošajā ceturtdaļā cīņa par uzvaru vairs nenorisinājās.Uzvarētāju labā pa 16 punktiem guva Andris Epners un Kristaps Valters, pie 13 punktiem tika Ernests Kalve, bet Kaspars Kambala 13 minūšu laikā saņēma piecas piezīmes un iekrāja piecus punktus.Jūrmala/Fēnikss sastāvā ar 12 punktiem izcēlās Edgars Jeromanovs.Jūrmala/Fēnikss un Barons kvartāls šī mēneša sākumā savā starpā tikās Aldaris Latvijas "Basketbola līgas (LBL) ietvaros, kur pārliecinošu uzvaru savā laukumā ar 87:65 izcīnīja jūrmalnieki.Ar vienu uzvaru trīs mačos Rīgas klubs A grupas kopvērtējumā ieņem ceturto vietu, bet jūrmalnieki ar trim zaudējumiem ir pēdējie, sestie.