Svētdiena, 5. maijs
Ģederts, Ģirts

Bertānam liels spēles laiks un 5 punkti Spurs pārliecinošā uzvarā

Latvijas basketbolista Dāvja Bertāna pārstāvētā Sanantonio Spurs komanda trešdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā pretinieku laukumā ar 120:90 (28:15, 32:24, 34:27, 26:24) apspēlēja Fīniksas Suns vienību.

Bertāns šajā spēlē laukumā bija 23 minūtes, kuru laikā guva piecus punktus. Latvietis realizēja vienu no diviem tālmetieniem, kā arī abus soda metienus.

Tāpat viņš sakrāja četras atlēkušās bumbas, kā arī atdeva vienu rezultatīvu piespēli un vienreiz bloķēja pretinieku metienu. Bertāns tika arī pie divām piezīmēm.

Rezultatīvākais uzvarētājiem bija komandas līderis Demars Derozans, kurš 27 minūšu laikā guva 25 punktus, bet Lamarkuss Oldridžs tika pie 24 punktiem.

Tikmēr Suns sastāvā 21 punkts Entonija Vorena kontā, bet 16 punktus pievienoja Mikals Bridžs.

Mājinieki Grega Popoviča trenētajai vienībai nopietnu pretestību spēja izrādīt tikai pirmās ceturtdaļas pirmajā pusē, taču spēles turpinājumā Spurs ieguva drošu pārsvaru, nezaudēja nevienā ceturtdaļā un guva graujošu uzvaru ar 30 punktu pārsvaru.

Spurs ar piecām uzvarām septiņās spēlēs Rietumu konferencē ieņem ceturto vietu, kamēr Suns ar vienu panākumu ir 15.jeb pēdējā pozīcijā šajā pašā konferencē.

Nākamo spēli Spurs aizvadīs svētdien, uzņemot Ņūorleānas Pelicans, kam sekos cīņas pret Orlando Magic un Maiami Heat.

Iepriekšējā sezonā Bertāns 77 spēlēs vidēji iemeta 5,9 punktus, kamēr izslēgšanas turnīrā viņa loma mazinājās, piecos mačos caurmērā izceļoties ar 3,4 punktiem.

Savās pirmajās divās sezonās Bertāns NBA regulārajā čempionātā aizvadīja 144 spēles, kurās vidēji iemeta 5,3 punktus, bet 18 "play-off" mačos viņa kontā caurmērā 2,9 punkti. Pa šo laiku latvietis vairākas reizes nosūtīts arī uz NBA Attīstības līgu.