Svētdiena, 5. maijs
Ģederts, Ģirts

Bertāns iemet 19 punktus vienai no Eiropas spēcīgākajām komandām Madrides Real

Latviešu basketbolists Dairis Bertāns svētdien guva 19 punktus Spānijas augstākās līgas (ACB) regulārā čempionāta spēlē, tomēr viņa pārstāvētā Bilbao Basket komanda ar 87:73 (19:15, 16:23, 23:25, 15:24) savā laukumā piekāpās vienam no šīs sezonas Eiropas spēcīgākajiem klubiem Madrides Real.

Bertāns laukumā pavadīja 27 minūtes un 27 sekundes, kļūstot par cīņas rezultatīvāko spēlētāju. Latvietis realizēja trīs no pieciem izpildītajiem divpunktu metieniem, četrus no pieciem tālmetieniem un vienu no diviem raidījumiem no soda metienu līnijas.

Tāpat Bertāns nopelnīja četras piezīmes, cīņu noslēdzot ar 12 efektivitātes koeficienta punktiem.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 17 gūtajiem punktiem bija Serhio Rodrigess,

Šajā sezonā Madrides Real komanda joprojām nav zaudējusi nevienā vietējā čempionāta spēlē, kā arī pašlaik ir līdere savā ULEB Eirolīgas turnīra otrā posma apakšgrupā.

Bilbao Basket komanda pēc svētdienas mača plāno uzsākt beztermiņa streiku, kas tiek skaidrots ar kluba vadības neizpildītajām saistībām pret basketbolistiem.

Kā ziņots, citā ACB mačā sestdien latviešu basketbolists Kaspars Bērziņš guva desmit punktus un izpildīja sešas atlēkušās bumbas, tomēr viņa pārstāvētā "Rio Natura Monbus" komanda ar 75:76 (12:19, 24:19, 19:19, 20:19) savā laukumā piekāpās Fuenlabrada klubam.

Bērziņš laukumā pavadīja 16 minūtes un 26 sekundes, iemetot trīs no sešiem izpildītajiem divpunktu metieniem un visus četrus soda metienus.

Bez sešām atlēkušajām bumbām latvieša rēķinā bija arī seši izprovocēti pārkāpumi un trīs paša nopelnīta piezīmes, kas deva 17 efektivitātes punktus.

Čempionāta kopvērtējumā Latvijas talantīgā uzbrucēja Kristapa Porziņģa pārstāvētā Cajasol ar 12 uzvarām 23 spēlēs ieņem astoto vietu, ar desmit panākumiem 24 mačos desmitajā vietā seko "Rio Natura Monbus" komanda, bet Bilbao Basket ar deviņiem panākumiem ieņem 11.pozīciju.

Svētdien kārtējā mačā Cajasol viesosies pie ULEB Eirolīgā spēlējošās Vitorijas Laboral Kutxa komandas.