Rīgā +2 °C
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Dairis Bertāns gūst savus pirmos punktus NBA, Pelicans tomēr zaudē

Latviešu basketbolists Dairis Bertāns sestdien guva savus pirmos trīs punktus Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA), viņa pārstāvētajai Ņūorleānas Pelicans komandai savā laukumā ar rezultātu 136:138 (31:34, 29:32, 25:23, 37:33, 14:16) pagarinājumā piekāpjoties vienai no līgas pastarītēm Fīniksas Suns.

Pelicans basketbolistiem šis bija sestais zaudējums pēc kārtas.

Bertāns savā karjeras trešajā NBA mačā laukumā pavadīja desmit minūtes un 34 sekundes, kuru laikā grozā raidīja vienu no diviem tālmetieniem, bet aizmeta garām savu vienīgo divpunktu metienu.

Tāpat viņš veica vienu rezultatīvu piespēli. Pelicans ar latvieti laukumā iemeta par trim punktiem vairāk nekā ielaida, kas bija otrs labākais rādītājs komandā.

Pelicans sastāvā ar 21 punktu un 11 atlēkušajām bumbām izcēlās Džūliuss Rendls, kamēr ar ceturto "triple-double" pēc kārtas atzīmējās Elfrīds Peitons, kuram bija 16 punkti, 13 atlēkušās bumbas un 16 rezultatīvas piespēles. Kopumā deviņi no Pelicans basketbolistiem guva desmit un vairāk punktu.

Savukārt viesiem ar 40 punktiem un 13 rezultatīvām piespēlēm izcēlās Devins Bukers, bet 32 punkti bija Kellijam Ubrē junioram.

Bertāns savus pirmos punktus NBA guva trešās ceturtdaļas pēdējā minūtē, kad realizēja tālmetienu. Laukuma saimnieki lielāko daļu spēles atradās iedzinējos, tomēr pamatlaika beigās izlīdzināja spēles gaitu un panāca pagarinājumu, kurā gan cieta zaudējumu.

Pelicans ar 30 uzvarām 72 spēlēs Rietumu konferencē ieņem 12.vietu, kamēr Suns ar 17 panākumiem 71 duelī ir pēdējā Rietumos.

Nākamo maču Pelicans aizvadīs pirmdien, kad viesosies pie Kristapa Porziņģa pārstāvētās Dalasas Mavericks.