Rīgā +4 °C
Piektdiena, 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna

Dāvim Bertānam deviņi punkti, Spurs iemūžina Džinobili numuru un uzvar

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns ceturtdien guva deviņus punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, palīdzēdams Sanantonio Spurs komandai izcīnīt uzvaru.

Spurs savā laukumā ar rezultātu 116:110 (27:28, 17:25, 40:28, 32:29) pārspēja Klīvlendas Cavaliers, izcīnot otro uzvaru pēdējās trīs spēlēs.

Pirms šī mača Sanantonio iemūžināja komandas leģendas Manu Džinobili 20.numuru. Argentīnietis Spurs vienībai palīdzēja izcīnīt četrus NBA čempiontitulus.

Bertāns šajā mačā laukumā pavadīja 15 minūti un 41 sekundi, grozā raidot trīs no pieciem tālmetieniem.

Viņa kontā bija arī četras atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, divas kļūdas un trīs piezīmes. Spurs ar Bertānu laukumā ielaida par sešiem punktiem vairāk nekā iemeta.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 25 punktiem bija Demars Derouzens, bet 19 punktus guva Braiens Forbss.

Viesiem 24 punktus guva Kolins Sekstons, bet 18 punktus pievienoja Kevins Lavs.

Bertāns savus pirmos divus tālmetienu guva trešās ceturtdaļas pēdējās divarpus minūtēs, panākdams 79:73 un 84:81. Ceturtās ceturtdaļas pirmajās minūtēs rūjienietis izcēlās ar pāris rezultatīvām piespēlēm un pievienoja vēl vienu "trejaci", kas ļāva panākt jau 97:88.

Tiesa, viesi atspēlējās un vēl trīs minūtes pirms pamatlaika beigām bija priekšā, bet Rūdijs Gejs ar tālmetienu atguva vadības grožus mājiniekiem, Spurs nosargājot dažu punktu handikapu un svinot uzvaru.

Spurs ar 44 uzvarām 76 spēlēs Rietumu konferencē ieņem astoto vietu, kamēr Cavaliers ar 19 panākumiem 74 mačos ir priekšpēdējās Austrumos.

Sanantonio basketbolisti nākamo spēli aizvadīs svētdien, kad savā laukumā uzņems Sakramento Kings.