Trešdiena, 24. aprīlis
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Dāvja Bertāna kontā 10 punkti uzvarā pret Vašingtonas Wizards

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns piektdien guva desmit punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā, kurā viņa pārstāvētā Sanantonio Spurs komanda izbraukumā ar rezultātu 129:112 (37:32, 40:26, 28:30, 24:24) pieveica Vašingtonas Wizards. Bertāns šajā cīņā laukumā pavadīja 19 minūtes, kuru laikā realizēja abus divpunktniekus, vienu no četriem trejačiem un visus trīs soda metienus.

Vēl latvieša kontā trīs atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, viena kļūda un viena piezīme. Kamēr viņš bija laukumā, Spurs iemeta par 15 punktiem vairāk nekā ielaida, kas bija ceturtais labākais rādītājs komandā.

Spurs sastāvā rezultatīvākais ar 24 punktiem bija Lamarkuss Oldridžs, kamēr 18 punktus iemeta Rūdijs Gejs, bet 17 punktus pievienoja Braiens Forbss.

Savukārt Wizards labā 25 punktus guva Bredlijs Bīls, bet 19 punkti Tomasam Braientam.

Spurs šajā mačā izcīnīja pārliecinošu uzvaru, jo jau otrajā ceturtdaļā viesu pārsvars pārsniedza 20 punktus, un Wizards cīņas gaitu mainīt tā arī neizdevās. Bertāns spēlē iesaistījās pirmās ceturtdaļas beigās un ātri vien realizēja savu vienīgo tālmetienu, turklāt pēc tam trīs reizes bija precīzs arī no soda metiena līnijas, kas Sanantonio vienībai ļāva izvirzīties vadībā ar 32:30. Pēc tam Wizards vadību tā arī vairs neatguva.

Ceturtajā ceturtdaļā, kad Spurs uzvaru bija jau nodrošinājusi, Bertāns iemeta vēl divus divpunktu metienus.

Spurs ar 46 uzvarām 80 spēlēs ir Rietumu konferences astotajā vietā un ir nodrošinājusi dalību izslēgšanas turnīrā, kamēr Wizards ar 32 panākumiem 80 mačos ir 11. pozīcijā Austrumos.

Nākamo spēli Spurs aizvadīs svētdien, kad viesosies pie Klīvlendas Cavaliers.