Diviem Lakers līderiem pa triple-double, komanda pārtrauc piecu neveiksmju sēriju

Lebrons Džeimss un Rasels Vestbruks otrdien katrs iekrāja pa triple-double Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, kamēr viņu pārstāvētā Losandželosas Lakers pārtrauca sezonā garāko piecu zaudējumu sēriju.

"Lakers" viesos ar rezultātu 132:123 (34:35, 33:24, 30:33, 35:31) uzveica Hjūstonas "Rockets".

Džeimss šajā spēlē guva 32 punktus, izcīnīja 11 atlēkušās bumbas un atdeva 11 rezultatīvas piespēles, kamēr Vestbrukam šajos statistikas rādītājos bija 24+12+10. Džeimss pirmo reizi "Lakers" komandā maču sāka kā centra spēlētājs.

"Rockets" vienībā šī gada drafta otrais numurs Džeilens Grīns, kurš kreisās kājas augšstilba muskuļa traumas dēļ bija izlaidis 15 no pēdējām 16 spēlēm, guva 24 punktus.

Citā mačā Denveras "Nuggets" izbraukumā ar rezultātu 89:86 (31:16, 29:20, 14:25, 15:25) guva virsroku pār Goldensteitas "Warriors".

Pēdējās sekundēs Nikola Jokičs bloķēja Džonatana Kamingas metienu, bet vēlāk līdz ar finālsvilpi neizšķirtu ar tālmetienu nespēja izraut Andrē Igudala.

Jokičs spēli noslēdza ar 22 punktiem, 18 atlēkušajām bumbām, piecām rezultatīvām piespēlēm un četrām pārtvertām bumbām, kamēr Vilam Bārtonam bija 21 punkts.

"Warriors" rindās Stefens Karijs kļuva par NBA vēsturē pirmo basketbolistu, kurš realizēja vismaz 3000 tālmetienu. Iepriekš šomēnes Karijs kļuva par tālmetieniem bagātāko NBA spēlētāju. Viņš "trejačus" iemetis 157 spēlēs pēc kārtas un atkārtojis paša rekordu, kuru uzstādīja 2014.-2016.gadā.

Karijs maču noslēdza ar 23 punktiem, no kuriem 21 tika gūts otrajā puslaikā. Vēl 21 punktu guva un astoņas atlēkušās bumbas izcīnīja Endrū Viginss.

Tikmēr Ņūorleānas "Pelicans" mājās uzvarēja Klīvlendas "Cavaliers" ar rezultātu 108:104 (20:39, 28:19, 28:25, 32:21).

Ceturtajā ceturtdaļā nepilnu četru minūšu laikā četrus tālmetienus realizēja Gerets Templs. Rezultatīvākais uzvarētājiem bija debitants Herbs Džounss, kurš guva 26 punktus un aizvadīja karjeras rezultatīvāko spēli.

"Cavaliers" zaudējuma rūgtumu pastiprināja Rikija Rubio trauma divas minūtes un 20 sekundes pirms cīņas beigām, kad viņš bez kontakta savainoja kreisās kājas ceļgalu un tikai ar komandas biedru palīdzību pameta laukumu. Rubio maču noslēdza ar 27 punktiem, 13 atlēkušajām bumbām un deviņām rezultatīvām piespēlēm.

Citviet NBA čempionvienība Milvoki "Bucks" pretinieku laukumā ar rezultātu 127:110 (32:24, 40:21, 25:37, 30:28) pārspēja Orlando "Magic".

"Bucks" komandai 28 punktus guva Jannis Adetokunbo, 21 pievienoja Kriss Midltons, bet 18 punkti un desmit rezultatīvas piespēles bija Džrū Holidejam. Vēl 19 punktus, 17 no tiem pirmajā puslaikā, guva Bobijs Portiss.

"Magic" rindās jaunu karjeras rekordu - 38 punktus - sasniedza debitants Francs Vāgners, kurš lauvas tiesu no iespētā jeb 27 punktus guva otrajā puslaikā.

Tikmēr Filadelfijas "76ers" izbraukumā ar rezultātu 114:109 (27:24, 28:24, 30:33, 29:28) uzvarēja Toronto "Raptors".

Uzvarētājiem pirmo reizi karjerā divciparu skaitli trīs statistikas rādītājos sasniedza Tobiass Heriss, kurš guva 19 punktus, izcīnīja 12 atlēkušās bumbas un atdeva desmit rezultatīvas piespēles. Žoels Embīds spēli pabeidza ar 36 punktiem un 11 bumbām zem groziem.

Sezonas rezultatīvāko spēli "Raptors" rindās aizvadīja Kriss Bušērs, kurš guva 28 punktus, atkārtodams karjeras rekordu atlēkušajās bumbās - 19.

Vēl otrdien Ņujorkas "Knicks" viesos ar rezultātu 96:88 (29:22, 15:19, 28:21, 24:26) apspēlēja novājināto Minesotas "Timberwolves".

Ņujorkiešiem 14 punktus guva un visvairāk atlēkušo bumbu sezonā, 18, savāca Mičels Robinsons, kamēr 13+15 šajos statistikas rādītājos sakrāja Džūliuss Rendls.

Mājiniekiem 20 punktus guva Maliks Bīzlijs. Covid-19 protokola dēļ Mineapolisas komandai nevar palīdzēt Karls Entonijs Taunss, Entonijs Edvardss un D'Endželo Rasels.

Visbeidzot Sakramento "Kings" savā laukumā uzveica Oklahomasitijas "Thunder" - 117:111 (32:34, 29:23, 26:24, 30:30).

"Kings" rindās 24 punktus guva un desmit rezultatīvas piespēles atdeva Tairīss Halibērtons, bet Badijs Hīlds, iesaistoties spēlē no rezervistu soliņa, guva 21 punktus. "Thunder" līderis Šejs Žilžess-Aleksandrs guva 33 punktus.

NBA komandas regulārajā čempionātā aizvadīs 82 spēles.