Rīgā +4 °C
Otrdiena, 23. aprīlis
Jurģis, Juris, Georgs

Džordža iespaidīgais sniegums paglābj Clippers no sezonas beigām

Pols Džordžs pirmdien guva 41 punktu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Rietumu konferences fināla piektajā spēlē un palīdzēja Losandželosas Clippers izcīnīt otro uzvaru sērijā.

"Clippers" viesos ar 116:102 (36:26, 23:26, 32:26, 25:24) uzvarēja Fīniksas "Suns", kas sērijā līdz četrām uzvarām ir vadībā ar 3-2.

Džordžs šajā spēlē guva 41 punktu, izcīnīja 13 atlēkušās bumbas un sešreiz rezultatīvi piespēlēja. Viņš grozā iemeta 15 no 20 metieniem un 30 no 41 punkta guva otrajā ceturtdaļā.

Viņš arī kļuva vien par ceturto basketbolistu NBA, kuram pirmajās 17 "play-off" spēlēs katrā izdevies gūt vismaz 20 punktu. Iepriekš to paveikuši vienīgi Maikls Džordans, Kobe Braients un Kevins Durents.

Redžijs Džeksons pievienoja 23 punktus un piecas bumbas zem groziem, bet par punktu mazāk iemeta Markuss Moriss seniors.

"Suns" rindās 31 punkts Devinam Bukeram, taču Kriss Pols izcēlās ar 22 punktiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm, nespēdams realizēt kādu no sešiem trīspunktu metieniem.

"Clippers" pirmo reizi sērijā pēc pirmā puslaika bija vadībā (59:52), taču trešajā trešdaļā "Suns" uz brīdi vadību atguva - 62:61. Viesi vēlāk veica desmit punktu atrāvienu un pārsvaru vairs nezaudēja.

Ceļgala krustenisko saišu traumas dēļ "Clippers" aizvien nevar palīdzēt Kavai Lenards. Savainojumu guvis arī Ivica Zubačs.

"Suns" NBA finālā nav spēlējusi kopš 1993.gada, kad sērijā ar 2-4 atzina Čikāgas "Bulls" pārākumu. Savukārt "Clippers" pirmo reizi spēlē konferences finālā.

Tikmēr Austrumu konferences finālā Milvoki "Bucks" ar 2-1 uzvar Atlantas "Hawks".

NBA pamatturnīrā komandas šosezon aizvadīja 72 spēles, kas ir par desmit mazāk, nekā ierasts.