Rīgā +17 °C
Svētdiena, 28. aprīlis
Terēze, Gundega

FIBA nepieņem Lietuvas protestu par nepiešķirto soda metienu

Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) nepieņēma Lietuvas valstsvienības iesniegto protestu par nepiešķiro soda metienu mačā pret Vāciju, pirmdien paziņoja FIBA.

Jau ziņots, ka svētdien lietuvieši B apakšgrupas duelī Ķelnē ar rezultātu 107:109 (19:19, 22:27, 24:20, 24:23, 7:7, 11:13) otrajā pagarinājumā zaudēja Vācijai, piedzīvojot trešo neveiksmi pēc kārtas.

Trešajā ceturtdaļā Vācijas valstsvienības trenerim Gordijam Herbertam tika piešķirta tehniskā piezīme, taču tiesnešu kļūdas dēļ Lietuvas basketbolisti netika pie iespējas izpildīt vienu soda metienu.

Pēc mača Lietuvas valstsvienība iesniedza protestu saistībā ar šo epizodi, taču tas netika pieņemts, jo iesniegts vēlāk nekā 60 minūtes pēc spēles beigām, kas ir termiņš protestu iesniegšanai.

FIBA paziņojumā arī norādīja, ka protests tāpat tiktu noraidīts, jo tā iemesls nav tāds, par kuru ir atļauts FIBA iesniegt protestus.

Eiropas čempionāts notiek no 1. līdz 18.septembrim.

Šim finālturnīram bija jānotiek 2021.gadā, taču tā kā Covid-19 pandēmijas dēļ par gadu tika pārceltas Tokijas olimpiskās spēles, gadu vēlāk pulcējas arī kontinenta spēcīgākie basketbolisti.