Svētdiena, 12. maijs
Valija, Ina, Ināra, Inārs

Latvijas čempionvienība basketbolā VEF Rīga ceturtdien VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta mačā ar 76:84 (12:17, 20:31, 18:21, 26:15) zaudēja spēcīgākajai Baltkrievijas komandai Minskas Cmoki.

Ar 17 punktiem VEF Rīga labā izcēlās Jānis Bērziņš, kamēr 11 punkti Fransisko Krusa rēķinā. Tikmēr pa desmit punktiem guva Kenets Smits un Ludvigs Hākansons, kuram arī sešas rezultatīvas piespēles.

Pirmās ceturtdaļas otrajā pusē viesi ieguva nelielu pārsvaru un spēles nogriezni noslēdza ar piecu punktu pārsvaru (17:12). Otrā ceturkšņa sākumā Cmoki basketbolisti veica sešu punktu izrāvienu, panākot jau 25:12. Turpinājumā viesu pārsvars turējās desmit punktu robežās, bet, pateicoties otrās ceturtdaļas pēdējā minūtē gūtiem sešiem bezatbildes punktiem, pirmais puslaiks noslēdzās jau ar 48:32 Minskas basketbolistu labā.

Trešās ceturtdaļas vidū Cmoki pārsvars sasniedza jau 21 punktu (59:38), bet dažas minūtes vēlāk viesiem jau 24 punktu handikaps (64:40).

Ceturtajā spēles nogrieznī rīdzinieki sāka pakaļdzīšanos un trīs minūtes līdz finālsvilpei panāca desmit punktu deficītu (71:81). Tiesa, vēl vairāk Minskas basketbolistu pārsvaru mājiniekiem sadeldēt neizdevās un tika piedzīvots zaudējums ar 76:84.

Jauno Vienotās līgas sezonu rīdzinieki sāka ar trim zaudējumiem tikpat mačos. Tiesa, iepriekšējā nedēļā tika izcīnīta pirmā uzvara, kad izbraukumā ar 94:88 izdevās pārspēt Volgogradas Krasnij oktjabr.

Ar trim panākumiem četros mačos Cmoki" līgas kopvērtējumā atrodas sestajā vietā, kamēr rīdzinieki ar vienu uzvaru piecos mačos ir 15.pozīcijā.

Šajā starpsezonā VEF Rīgu piemeklējušas pamatīgas izmaiņas - galvenā trenera posteni atstājis Latvijas speciālists Nikolajs Mazurs, bet viņa vietā nu ir spānis Karloss Frade. Tāpat vienībā šobrīd ir septiņi leģionāri, jo tās sastāvā iekļauti amerikāņu aizsargi Kvins Makdauels un Kenets Smits, spēka uzbrucējs Kītons Nenkivils, meksikānis Fransisko Kruss, spāņu spēka uzbrucējs Gilji Ruvio un krievu uzbrucējs Vladislavs Starateļevs, kā arī zviedru aizsargs Ludvigs Hākansons.