Rīgā 0 °C
Otrdiena, 23. aprīlis
Jurģis, Juris, Georgs

Freimanim un Bērziņam kopā 37 punkti un iekļūšana Polijas kausa finālā

Latvijas basketbolisti Rolands Freimanis un Jānis Bērziņš sestdien guva attiecīgi 11 un 26 punktus un palīdzēja Zelonas Guras Stelmet Enea komandai iekļūt Polijas kausa finālā.

"Stelmet Enea" pusfinālā pieveica Ostrovas Velkopolskas "Arged BMSlam Stal" ar 105:79 (30:25, 25:12, 25:22, 25:20).

Bērziņš šajā duelī laukumā devās pamatsastāvā un spēlēja 28 minūtes un 35 sekundes, grozā raidot 11 no 12 divpunktu metieniem un četrus no septiņiem soda metieniem, bet garām grozam lidoja visi septiņi "trejači". Tāpat viņš izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, reizi rezultatīvi piespēlēja, pārtvēra vienu bumbu, četrreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja septiņas piezīmes un iekrāja efektivitātes koeficientu 23.

Freimanis spēlēja 26 minūtes un piecas sekundes, kuru laikā realizēja četrus no pieciem divpunktu metieniem un vienu no sešiem tālmetieniem. Viņa rēķinā arī trīs atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, viena pārķerta bumba, divas kļūdas, pa vienai piezīmei pašam un izprovocētai pretiniekam, efektivitātes koeficients astoņi, kā arī dalīts labākais +/- rādītājs mačā 26.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 29 punktiem, sešām atlēkušajām bumbām un septiņām rezultatīvām piespēlēm bija Gabriels Lundbergs.

Pretinieku rindās uzreiz trīs spēlētāji guva pa 13 punktiem, bet vēl trīs basketbolisti guva vismaz desmit punktus.

Otra fināliste noskaidrosies sestdien, kad savā starpā tiksies Sopotas "Trefl" un Stargardas "PGE Spojnia".

Jau ziņots, ka ceturtdaļfinālā ceturtdien Freimanis un Bērziņš guva attiecīgi 22 un 13 punktus un palīdzēja Zelonas Guras "Stelmet Enea" komandai iekļūt Polijas kausa pusfinālā, ar 90:68 (17:17, 26:13, 24:22, 23:16) pārspējot Gdiņas "Asseco Arka".

Ostrovas Velkopolskas "Arged BMSlam Stal" ceturtdien no cīņas par kausu izslēdza Mārtiņa Laksas pārstāvēto Ļubļinas "Start", sarūgtinot mājiniekus ar 80:73 (12:17, 26:17, 22:22, 20:17).

Laksa guva 12 punktus.

Polijas kausa ieguvēji Ļubļinā noskaidrosies svētdien.

Daugaviņš: Kluba sezonas beigas bija vilšanās

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Kaspars Daugaviņš pirmdien sarunā ar žurnālistiem sacīja, ka sezonas izskaņa klubā bija liela vilšanās, jo neizdevās izcīnīt čempionu titulu.