Sestdiena, 27. aprīlis
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

Jēkabsones-Žogotas lieliskais sniegums palīdz Kurskas Dinamo triumfēt FIBA Eirolīgas apakšgrupā

Pēdējo divu gadu Latvijas labākā basketboliste Anete Jēkabsone-Žogota trešdien aizvadīja lielisku pēdējo minūti FIBA Eirolīgas spēlē, palīdzot Krievijas komandai Kurskas Dinamo, kuru trenē latvietis Gundars Vētra, ar rezultātu 74:73 (22:20, 14:18, 21:22, 17:13) savā laukumā uzvarēt savu bijušo vienību Jekaterinburgas UGMK un tikt pie pirmās vietas regulārās sezonas apakšgrupas noslēgumā.

22 sekundes pirms pamatlaika beigām Jēkabsone-Žogota realizēja tālmetienu, izvirzot Dinamo komandu vadībā ar 72:70, tomēr uz to ar tādu pašu metienu atbildēja arī titulētā amerikāniete Diāna Taurasi. Tomēr Kurskas Dinamo rindās vēl divus punktus guva Simona Ogastus, bet pēdējās sekundēs Jēkabsone-Žogota atņēma bumbu Taurasi un kopā ar komandu varēja priecāties par uzvaru.Latviete laukumā pavadīja 32 minūtes un 37 sekundes, kuru laikā guva 13 punktus, raidot grozā trīs no pieciem izpildītajiem divpunktu metieniem un divus no sešiem tālmetieniem, kā arī vienīgo soda metienu. Tāpat Jēkabsones-Žogotas rēķinā četras atlēkušās bumbas, divas pārtvertas piespēles, trīs piezīmes un trīs izprovocēti pārkāpumi.Rezultatīvākā uzvarētājām ar 21 punktu, desmit atlēkušajām bumbām un septiņām rezultatīvām piespēlēm bija amerikāniete Nemkadi Ogvumike, bet Ogastus pievienoja 17 punktus.Ar desmit uzvarām 12 mačos Dinamo komanda A apakšgrupas kopvērtējumā izcīnīja pirmo vietu, apsteidzot UGMK vienību, kurai bija tāda pat panākumu un neveiksmju attiecība.Zīmīgi, ka ne tikai Jēkabsonei-Žogotai UGMK ir bijušais klubs, bet to arī iepriekš trenējis Vētra.Vēlāk trešdien noskaidrojās, ka ceturtdaļfinālā Kurskas Dinamo komandai gaidāms duelis ar spēcīgāko Francijas komandu Bourges Basket, kurā arī Jēkabsone-Žogota spēlējusi karjeras laikā. Regulārajā turnīrā Buržas vienība ar deviņiem panākumiem 14 mačos ieņēma ceturto vietu B grupā.Kā zināms, pērnajā novembrī Jēkabsone-Žogota otro gadu pēc kārtas tika nosaukta par Latvijas labāko basketbolisti, balvu iegūstot ļoti pārliecinoši. Viņa pērn kā pirmā no Latvijas uzvarēja Sieviešu nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) čempionātā, kā arī virs galvas cēla Krievijas čempiones kausu.Jēkabsone-Žogota šosezon ir vienīgā no latvietēm, kas šosezon spēlē FIBA Eirolīgā.Šīs sezonas FIBA Eirolīgā piedalījās 15 komandas, kas bija sadalītas divās apakšgrupās - A apakšgrupā cīnījās septiņas vienības, kamēr B apakšgrupā spēlēja astoņas. Pēc divu apļu turnīra katras apakšgrupas četras spēcīgākās vienības kvalificējās izslēgšanas spēlēm. Savukārt finālčetrinieka sacensības plānotas no 10. līdz 12.aprīlim.Pagājušajā sezonā kopā ar citu Krievijas komandu Jekaterinburgas UGMK Jēkabsone-Žogota šajā turnīrā izcīnīja trešo vietu, bet 2013.gadā tajā uzvarēja, latvietei iegūstot savu otro FIBA Eirolīgas titulu.