Ceturtdiena, 18. aprīlis
Laura, Jadviga

Kurucam 11 punkti svarīgā Nets uzvarā

Latviešu basketbolists Rodions Kurucs sestdien guva 11 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, palīdzēdams Bruklinas Nets komanda izcīnīt svarīgu uzvaru cīņā par izslēgšanas turnīru. Bruklinas basketbolisti viesos ar rezultātu 133:128 (34:26, 32:39, 42:31, 25:32) pārspēja NBA līdervienību Milvoki Bucks.

Nets pirms regulārā čempionāta noslēdzošajām divām spēlēm ar 40 uzvarām 80 mačos Austrumu konferencē ieņem sesto vietu, taču devītajā pozīcijā esošā Maiami Heat atpaliek par trīs uzvaru tiesu.

Kurucs sestdienas mačā laukumā pavadīja 24 minūtes un vienu sekundi, šajā laikā grozā raidot trīs no 11 tālmetieniem un vienu no trim divpunktu metieniem, bet aizmeta garām savu vienīgo soda metienu.

Viņa kontā bija arī piecas atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, vienu kļūda un trīs piezīmes. Nets ar Kurucu laukumā iemeta par vienu punktu vairāk nekā ielaida.

Bruklinas komandā ar 25 punktiem un desmit rezultatīvām piespēlēm izcēlās D'Endželo Rasels, bet 24 punkti bija Kerisam Levertam.

Bucks vienībā 33 punkti un 11 rezultatīvas piespēles bija Ērikam Bledso, bet 24 punktus guva Kriss Midltons. Milvoki komanda šajā mačā spēlēja bez sava līdera Jaņņa Adetokunbo.

Kurucs pirmos punktus guva trešajā minūtē, kad panāca 8:9, taču nerealizēja nopelnīto soda metienu. Turpinājumā viņš izpildīja pāris nesekmīgus tālmetienus, līdz četras minūtes pirms ceturtdaļas beigām bumba sasniedza savu mērķi (23:16).

Nākamreiz viņš grozu iekaroja trešās ceturtdaļas pirmajā pusē, kad realizēja vēl divus trejačus, kamēr Nets komandai tobrīd bija 8-9 punktu pārsvars. Ceturtdaļas turpinājumā Nets iekrāja 15 punktu pārsvaru, kuru gan neizdevās nosargāt. Mača nogalē tomēr izdevās atgūt vadību, pusotru minūti pirms pamatlaika beigām Džo Herisam panākot 131:128.

Nets regulārā čempionāta noslēdzošās divas spēles aizvadīs svētdien viesos pret Indiānas Pacers un trešdien mājās pret tiešo konkurenti Maiami Heat.