Rīgā +23 °C
Otrdiena, 28. maijs
Vilhelms, Vilis

Latvijas basketbolistiem sagrāve pret Izraēlu laupa izredzes uz EČ finālturnīru

Latvijas basketbola valstsvienība pirmdien Arēnā Rīga piedzīvoja smagu zaudējumu Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra A grupas turnīra kārtējā spēlē pret Izraēlas izlasi – 56:92 (54:26). Ar divām uzvarām aizvadītajās septiņās spēlēs Latvijas basketbolisti saglabā teorētiskas izredzes iekļūt finālturnīrā tikai caur papildus kvalifikācijas turnīra sietu. Turnīra pēdējo spēli viņi aizvadīs 29.augustā viesos ar Somijas izlasi.

Bagatskis: nevienā no spēles komponentiem nebijām labāki par pretiniekiem

Apzinoties grūto situāciju turnīra tabulā, laukuma saimnieki sāka ļoti apņēmīgi un, pateicoties Šeļakova un Kuksika divātā gūtajiem punktiem, pirmās ceturtdaļas vidū panāca 13:5 pārsvaru. Taču optimistiskajam sākumam turpinājums nesekoja. Pirmo minūšu varoņiem piebalsotāji uzbrukumā neatradās, izraēlieši manāmi uzlaboja spēli aizsardzībā, paši kļuva precīzāki metienos un vēl līdz pirmā perioda beigām pārņēma vadību spēlē (15:18).

Aklimatizējušies viesu laukumā, otrajā ceturtdaļā viesi jau pilnībā kontrolēja spēles gaitu. Ar apskaužamu precizitāti apdraudot Latvijas izlases grozu, viņi 16.minūtē panāca jau +20 (20:40), bet, pārtraukumā ejot, pietuvojās 30 punktu atzīmei, ko trešās trešdaļas sākumā uz brīdi arī pārsniedza (35:66).

Pēc dramatiskā pirmā puslaika vidusdaļas otrajā puslaikā jautājumi vairs bija, ar kādu punktu starpību Izraēlas izlase svinēs uzvaru un kā zaudējumam faktiski nolemtajā situācijā nospēlēs gados jaunā Latvijas valstsvienība. Spēlējoties kā kaķis ar peli, viesu basketbolisti neļāva apšaubīt savu pārākumu. Trešajā ceturtdaļā laukumā tika sūtīts arī saslimušā Edgara Jeromanova vietā uz izlasi izsauktais Jānis Kaufmanis.

A grupas otrajā pirmdienas spēlē Somijas valstsvienība savā laukumā sīvā cīņā ar 83:85 zaudēja Itālijas izlasei.