Otrdiena, 30. aprīlis
Liāna, Lilija

Latvijas izlases basketbolisti zaudē Eiropas U-16 čempionāta ceturtdaļfinālā

Latvijas U-16 izlases basketbolisti, gandrīz visas cīņas gaitā būdami vadībā, piedzīvojuši zaudējumu Eiropas čempionāta ceturtdaļfināla spēlē pret turnīra saimniekiem Čehijas izlasi 66:68 (37:35). Līdz ar to Latvijas kadetu izlase nespēja pirmo reizi iekļūt Eiropas čempionāta pusfinālā un arī izcīnīt ceļazīmi uz nākamā gada pasaules U-17 čempionātu.

Pirmā puslaika lielāko daļu vadībā bija Nikolaja Mazura trenētie Latvijas jaunie basketbolisti, taču lielākā viņu sasniegtā starpība bija tikai septiņi punkti (24:17). Minimālu pārsvaru latvieši saglabāja arī pēc pārtraukuma, neliels izrāviens 6:0 trešās ceturtdaļas beigās viņiem ļāva atjaunot lielāko pārsvaru (59:52). Taču četras minūtes līdz pamatlaika beigām rezultāts kļuva neizšķirts (62:62), bet septiņas sekundes līdz finālsirēnai čehi izvirzījās vadībā 68:66. Pēdējais mēģinājums panākt izlīdzinājumu nebija precīzs.Armands Ginters Latvijas komandas labā guva 15 punktus, Rolands Šmits – 12.Latvijas junioru pretinieki turnīrā par 5.-8.vietu būs Francijas vai Vācijas jaunie basketbolisti.