Rīgā +17 °C
Sestdiena, 27. aprīlis
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

Latvijas U-16 basketbolistes cīnīsies par piekto vietu Eiropā

Latvijas U-16 meiteņu basketbola izlase Ungārijā notiekošā Eiropas čempionāta pusfināla spēlē par 5.-8.vietu sestdien ar rezultātu 63:57 (15:10, 15:13, 15:4, 5:13, 13:7) pagarinājumā uzveica vienaudzes no Beļģijas.Līdz ar to Latvijas kadetes garantējušas labāko vietu Eiropas čempionātos kopš 2011.gada, kad tika izcīnīta piektā pozīcija.

Nerezultatīvā cīņā Latvija vadībā bija gandrīz visu maču, kaut pārsvars tikai reizi sasniedza desmit punktus (28:18). Vēl četras minūtes pirms pamatlaika beigām Latvijas kadetes bija vadībā ar 48:39, tomēr nākamos 11 punktus guva beļģietes, kuras pēdējs minūtē jau pārņēma vadību. Tomēr Sabīne Lipe ar diviem soda metieniem cīņu noveda pagarinājumā, bet tajā jau latvietes guva pirmos piecus punktus, vēlāk noturot uzvaru.Rezultatīvākā Latvijas izlasē ar 16 punktiem bija Luīze Šepte, bet Digna Strautmane izcēlās ar 12 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām.Abas komandas savā starpā jau tikās pirmajā posmā, kad Latvijas izlase bija pārāka ar 63:52.Līdz ar to svētdien Latvijas izlase aizvadīs maču par piekto vietu Eiropā, kurā tiksies ar Ungāriju, kas savā pusfinālā par 5.-8.vietu ar 63:50 uzvarēja Turciju.Kā ziņots, Latvijas izlase čempionāta pirmajā posmā pēc uzvarām pār Beļģiju un Franciju neko neizšķirošā cīņā zaudēja Slovākijai, ieņemot D apakšgrupas pirmo vietu un uz otro posmu līdzi ņemot maksimāli iespējamās divas uzvaras. Savukārt otrā posma pirmajā spēlē latvietes pirmdien ar rezultātu 66:42 pārliecinoši apspēlēja vienaudzes no Zviedrijas, bet otrdien, nespēlējot komandas līderei Dignai Strautmanei, ar 60:76 piekāpās Itālijai.Izšķirošajā mačā par uzvaru grupā Latvija ar 59:77 piekāpās Čehijai, tomēr paralēli notikušajā spēlē starp Itāliju un Beļģiju itālietes pamanījās palikt bez punktiem gandrīz četras pēdējās minūtes, bet beļģietes pēdējās 15 sekundēs guva četrus punktus, izraujot panākumu ar 44:42.Šis rezultāts Latvijai deva otro vietu grupā un iespēju ceturtdaļfinālā sacensties ar otras grupas trešo spēcīgāko vienību, par kādu kļuva Spānija. Piektdien aizvadītajā cīņā Latvijas izlase piedzīvoja pārliecinošu zaudējumu ar rezultātu 45:79.