Svētdiena, 28. aprīlis
Terēze, Gundega

Latvijas U-16 basketbolistes EČ ceturtdaļfinālā piedzīvo sagrāvi pret Spāniju

Latvijas U-16 meiteņu basketbola izlase Ungārijā notiekošā Eiropas čempionāta ceturtdaļfināla spēlē piektdien ar rezultātu 45:79 (13:21, 11:17, 10:24, 11:17) pārliecinoši zaudēja Spānijas vienaudzēm.Turnīru latvietes noslēgs nedēļas nogalē, spēkojoties par 5.-8.vietu.Pa 12 punktiem Latvijas izlases labā guva Sabīne Lipe un Digna Strautmane, kuras kontā arī astoņas atlēkušās bumbas.

Neviena cita komandas spēlētāja neguva vairāk par četriem punktiem.Latvijas izlasei iegāza jau pats spēles sākums, kad pēc 8:0 izrāviena Spānijas vienība panāca 11:2 savā labā. Vienu brīdi spānietes panāca arī desmit punktu pārsvaru, bet Latvijas izlase tuvāk par piecu punktu atstatumu vairs netika.Pēc pirmās ceturtdaļas Spānijas izlasei bija astoņu punktu handikaps, ko ar pieciem pēc kārtas gūtiem punktiem tā otrās ceturtdaļas sākumā palielināja līdz 13 punktu pārsvaram. Turpinājumā Spānijas vienība divas reizes panāca 15 punktu atrāvienu, bet puslaika izskaņā Latvijas izlasei bija labas iespējas pārsvaru jūtami samazināt. Tā vietā komanda divas minūtes palika bez gūtiem punktiem, atpūtā ejot ar 14 punktu deficītu.Otrās ceturtdaļas pirmajās minūtēs latvietēm izdevās pretinieču pārsvaru samazināt par punktu, tomēr iniciatīva tā arī palika Spānijas izlase pusē, kas turpinājumā pirmoreiz panāca jau 20 punktu handikapu. Pēdējās divas ceturtdaļas minūtes Spānijas komanda uzvarēja ar 8:0, panākot ļoti pārliecinošo 62:34 sev par labu.Noslēdzošajā ceturtdaļā cīņa par uzvaru vairs nenorisinājās. Latvijas izlase reizi pietuvojās līdz 20 punktu atstatumam, bet spēli noslēdza ar iespaidīgu 34 punktu deficītu.Kā iepriekš izteicās Latvijas izlases galvenais treneris Ainārs Čukste, Spānijas izlase nav sliktākā iespējamā pretiniece, jo viņas nav augumā garas, tāpēc latvietēm nebūs jācīnās ar nospiedošu augumu pārsvaru.Kā ziņots, Latvijas izlase čempionāta pirmajā posmā pēc uzvarām pār Beļģiju un Franciju neko neizšķirošā cīņā zaudēja Slovākijai, ieņemot D apakšgrupas pirmo vietu un uz otro posmu līdzi ņemot maksimāli iespējamās divas uzvaras. Savukārt otrā posma pirmajā spēlē latvietes pirmdien ar rezultātu 66:42 pārliecinoši apspēlēja vienaudzes no Zviedrijas, bet otrdien, nespēlējot komandas līderei Dignai Strautmanei, ar 60:76 piekāpās Itālijai.Izšķirošajā mačā par uzvaru grupā Latvija ar 59:77 piekāpās Čehijai, tomēr paralēli notikušajā spēlē starp Itāliju un Beļģiju itālietes pamanījās palikt bez punktiem gandrīz četras pēdējās minūtes, bet beļģietes pēdējās 15 sekundēs guva četrus punktus, izraujot panākumu ar 44:42.Šis rezultāts Latvijai deva otro vietu grupā un iespēju ceturtdaļfinālā sacensties ar otras grupas trešo spēcīgāko vienību, par kādu kļuva Spānija.Spānietes pirmajā posmā uzvarēja Horvātiju un Serbiju, bet piekāpās laukuma saimniecēm ungārietēm, savukārt otrajā posmā pēc pārliecinošas uzvaras pār Turciju sekoja smags zaudējums pret vienām no galvenajām favorītēm krievietēm, kā arī uzvara ar 49 punktu pārsvaru cīņā ar Grieķiju.Spānija pusfinālā tiksies ar Krieviju, bet Latvija pusfināla cīņā par 5.-8.vietu spēkosies ar Beļģiju, kuru jau vienreiz šajā čempionātā apspēlēja.