Rīgā +17 °C
Piektdiena, 3. maijs
Uvis, Gints

Latvijas U-16 basketbolisti zaudē arī piektajā EČ mačā un paliek pēdējie atpalicēju turnīrā

Latvijas U-16 puišu basketbola izlase Lietuvas pilsētā Kauņā notiekošajā Eiropas čempionātā trešdien zaudēja arī piektajā spēlē un palika atpalicēju turnīra pēdējā, trešajā, vietā. Latvijas sportisti ar rezultātu 49:58 (9:17, 9:17, 18:15, 13:9) piekāpās Itālijai.

Pirmajās divās ceturtdaļās Latvija zaudēja ar identisku rezultātu 9:17, kas pēc 20 spēlētām minūtēm jau deva 16 punktu deficītu. Otrajā puslaikā ievērojami samazināt deficītu latvieši vairs nespēja.

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 14 punktiem bija Rainers Kalniņš.

Kā zināms, šī turnīra pirmajā mačā pirmdien Itālija ar 83:74 pārspēja Izraēlu, bet dienu vēlāk Latvija ar 68:77 piekāpās Izraēlas spēlētājiem. Līdz ar to, lai uzvarētu apakšgrupā, latviešiem trešdienas mačā bija vajadzīga uzvara vismaz ar 11 punktu starpību, bet, lai ieņemtu otro vietu - ar vismaz astoņiem punktiem.

Šajā grupā trīs komandas noskaidroja rangu tabulu, kas tiks ņemta, nosakot pārus ceturtdaļfinālā par 9.-16.vietu. Ceturtās komandas trūkums nodrošināja papildus stimulu šajā konkurencē ieņemt pirmo vietu, jo, ja neveiksies ceturtdaļfinālā, pusfinālā par 13.-16.vietu uzvara nāks bez spēles.

Līdz ar to piektdien Latvija ceturtdaļfinālā par 9.-16.vietu sacentīsies ar otro spēcīgāko starp komandām, kas vadošo komandu grupas otrajā posmā nekvalificēsies ceturtdaļfinālam. Paredzams, ka šī komanda būs Anglija.