Trešdiena, 24. aprīlis
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Latvijas U-19 basketbola izlasei otrā uzvara pasaules čempionātā

Latvijas U-19 basketbola valstsvienība piektdien Valmierā pasaules čempionāta B apakšgrupas otrās kārtas spēlē ar 78:68 (35:32) uzvarēja Austrālijas izlasi un ar divām uzvarām divās spēlēs kvalificējās turnīra otrajam posmam. Sestdien trešās kārtas spēlē čempionāta saimnieki tiksies ar vienaudžiem Argentīnas.

Dāvja Bertāna precizitāte tālmetienos – trīs no trim – pirmajās minūtēs laukuma saimniekiem ļāva iekrāt 11:4 pārsvaru. Taču NBA draftētā Latvijas izlases spēlētāja partneriem, pārlieku aizraujoties ar trīspunktniekiem, tik spīdoši ar precizitāti neveicās, un austrālieši diezgan ātri samazināja starpību līdz minimumam.

Otrajā ceturtdaļā mājinieki labu brīdi saglabāja 3 – 5 punktu pārsvaru, līdz pirmā puslaika priekšpēdējā minūtē austrālieši panāca izlīdzinājumu 31:31. Pārtraukumā Ziedoņa Jansona audzēkņi tomēr devās ar triju punktu handikapu.

Otro puslaiku ļoti apņēmīgi iesāka Latvijas juniori, kuri trīsarpus minūšu laikā starpību palielināja līdz 48:35, bet vēlāk pēc vairāk efektīgām epizodēm Kaspara Vecvagara izpildījumā sasniedza arī 58:40.

Notikumi trešajā ceturtdaļā izrādījās izšķirošie spēlē. Cīņas pēdējā posmā Austrālijas basketbolisti samazināja starpību par divu metienu tiesu un turēja latviešus sasprindzinājumā. Tomēr, pašaizliedzīgi cīnoties aizsardzībā un aukstasinīgi nospēlējot pēdējās minūtes uzbrukumā, Latvijas jaunie basketbolisti nosargāja uzvaru.

Otrajā B grupas spēlē Argentīnas basketbolisti, kuri būs latviešu pretinieki sestdienas mačā, sagādāja otro zaudējumu Taivānas izlasei 80:69.

Citi otrās dienas spēļu rezultāti. A grupa: Tunisija – Krievija 55:101, Brazīlija – Polija 79:70. C grupa: Lietuva – Dienvidkoreja 117:64, Kanāda – Horvātija 84:88. D grupa: Ēģipte – Ķīna 100:96 (2.pagar.), Serbija – ASV 78:80.