Pirmdiena, 13. maijs
Ira, Iraīda, Irēna, Irina

Latvijas U-20 basketbola izlase galotnē atzīst Spānijas pārākumu

Latvijas U-20 basketbola izlase savā otrajā Eiropas čempionāta C grupas mačā piektdien atzina Spānijas izlases pārākumu – 51:64. Ārkārtīgi nesekmīgi uzbrūkot no tālās distances (1/22 jeb 4,5%) un daudz kļūdoties (23), Latvija vēl pēdējās ceturtdaļas sākumā zaudēja vien dažus punktus, tomēr galotnē spāņi nosvēra uzvaras kausus savā labā. Ar 11 punktu guvumu rezultatīvākais Latvijas izlasē bija Dāvis Čoders.

Pirmajā ceturtdaļā nevienai no komandām neizdevās atrauties vairāk kā trīs punktu attālumā, pa abām gūstot tikai 22 punktus (11:11). Metienu precizitāte, īpaši no tālās distances, bija ļoti zema. Līdzīga situācija arī otrajā desmitminūtē – piecās minūtēs tikai 11 gūti punkti, toties pēc Bērziņa un Helmaņa precīzajiem divpunktu metieniem vadībā Latvija (18:15). Tiesa, tad Spānija veica izrāvienu 7-0, savā labā noslēdzot 1.puslaiku (21:22).

Otrā puslaika pirmajās minūtēs vadībā turējās Latvija, taču pretinieki ātri pārņēma spēles grožus un izvirzījās vadībā ar +9, ko līdz trešās ceturtdaļas beigām latvieši samazināja līdz septiņu punktu deficītam (36:43). Trešajā ceturtdaļā Latvija savā grozā ļāva samest gandrīz tikpat punktu, cik pirmajā puslaikā kopā.

Izšķirošo ceturtdaļu labāk sāka latvieši, spēles 34.minūtē pietuvojoties līdz 42:46, bet 140 sekundes pirms mača beigām mīnus seši un Spānijai sasniegta piezīmju norma.Nākošajā uzbrukumā Jānis Timma bloķēja spāņu rezultatīvākā vīra Fernandesa (19 punkti) metienu, savukārt spāņi pārkāpj noteikumus. Mārcis Vītols grozā raida tikai vienu soda metienu (49:55). Pēc brīža noteikumus spiests pārkāpt Timma – spāņi iemet abus sodiņus, bet mirkli vēlāk realizē pustālo. Nākamā piezīme Timmam bija jau piektā, bet spāņi turpināja precīzi mest no soda līnijas – Latvija otrajā C grupas mačā piedzīvoja zaudējumu ar 51:64.

Turnīra turpinājumā sestdien jātiekas ar Turcijas izlasi, kas otrajā C grupas spēlē piektdien ar 103:67 sagrāva Gruziju. Grupas trīs labākās komandas kvalificēsies otrajam posmam.