Sestdiena, 27. aprīlis
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

Latvijas U-20 basketbolistes Eiropas čempionātu sāk ar pārliecinošu zaudējumu

Latvijas sieviešu U-20 basketbola izlase ceturtdien ar pārliecinošu zaudējumu sāka Kanāriju salās notiekošo Eiropas čempionātu.Latvijas jaunās basketbolistes ar 48:64 (10:17, 9:25, 15:14, 14:8) piekāpās Slovākijas vienaudzēm.Latvietes ļoti neveiksmīgi aizvadīja pirmo puslaiku, lai gan dueli sāka ar 6:2 izrāvienu.

Tomēr pēc pirmajām minūtēm Slovākija pārņēma iniciatīvu un otrās ceturtdaļas ievadā pārsniedza jau desmit punktu pārsvaru 21:10. Turpmākās minūtes turpinājās līdzīgā gultnē, Latvijas izlasei ar lielām grūtībām gūstot punktus, kas pirmo puslaiku lika noslēgt ar jau ar 23 punktu deficītu (19:42).Spēles otrās 20 minūtes jau aizritēja līdzvērtīgā cīņā, taču Latvijas izlasei būtiski atstatumu samazināt neizdevās, piedzīvojot likumsakarīgu zaudējumu.Latvijas izlases labā 15 punktus guva Digna Strautmane, kurai arī septiņas bumbas zem groziem. Pa septiņiem punktiem tikmēr iemeta Arta Frīdenberga un Sindija Kudule.Pirms tam B apakšgrupas pirmajā spēlē Francija ar 51:35 pieveica Turciju.Turpinājumā piektdien latvietes spēkosies ar Franciju, bet sestdien tiksies ar Turciju.Trīs labākās vienības pēc apļa turnīra turpinās cīņu par medaļām, bet ceturto vietas ieguvējas saglabās cerības pretendēt uz devīto vietu noslēguma tabulā. Eiropas čempionāts norisināsies līdz 12.jūlijam un vietu A divīzijā zaudēs trīs vājākās vienības.