Sestdiena, 27. aprīlis
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

LU kā pirmā iekļūst Latvijas kausa basketbolā ceturtdaļfinālā

Latvijas Universitāte (LU) trešdien Rīgā kā pirmā iekļuva Užavas Latvijas kausa basketbolā ceturtdaļfinālā.

LU mājās ar 113:59 (33:18, 22:10, 31:19, 27:12) sagrāva "Tukums"/TSS komandu un divu spēļu summā uzvarēja ar 211:130.

Jau no paša spēles sākuma LU izvirzījās vadībā, viesiem ne reizi neļaujot panākt vairāk par neizšķirtu (2:2).

Mājiniekiem septiņi basketbolisti guva vismaz 10 punktus, par rezultatīvāko ar 21 punktu un sešām atlēkušajām bumbām kļūstot Rihardam Aleksandrovam. 16 punktus, kā arī pa piecām atlēkušajām bumbām un rezultatīvām piespēlēm sakrāja

Dāvis Skreivers, 13 punktus un sešas atlēkušās bumbas sakrāja

Francis Neilands, bet pa 12 punktiem guva Ihors Serhejevs un Norberts Strautiņš, kuri sakrāja arī attiecīgi 14 atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles.

Tukuma komandā ar 28 punktiem, septiņām atlēkušajām bumbām un piecām kļūdām izcēlās Ričards Pinne, bet 11 punktiem, astoņām atlēkušajām bumbām un sešām kļūdām - Mārcis Bērziņš.

LU ceturtdaļfinālā tiksies ar "Ventspils" un "Gulbenes Buki"/BJSS dueļa uzvarētājiem. Pirmajā spēlē "Ventspils" uzvarēja ar 89:69.

Citos pāros pirmajā spēlē "Rīgas Zeļļi"  ar 92:60 pārspēja RSU/"VEF Rīga", "Cēsis"/"Cēsu sporta skola" mājās ar 60:84 piekāpās "Ogrei", "Valmiera Glass"/Vidzemes Augstskola" ar 99:79 pārspēja "Kandava"/"Anzāģe" basketbolistus, "Liepāja" pirmajā cīņā ar 92:52 sagrāva "Salaspils Sporta skolas" basketbolistus.

Ceturtajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā seši trešās kārtas dueļu uzvarētāji izveidos trīs pārus, noskaidrojot trīs pusfinālistus. Pusfinālā trijiem ceturtdaļfināla uzvarētājiem pievienosies FIBA Čempionu līgā startējošā "VEF Rīga".

Pagājušajā sezonā "VEF Rīga" otro reizi pēc kārtas uzvarēja Latvijas kausā, finālā ar 87:66 pārspējot "Liepāju".

Latvijas kausa izcīņa vīriešu komandām 2021.gadā atsākās pēc 27 gadu pārtraukuma.

Balcers: NHL no tevis rezultātu prasa katru dienu

Nacionālā hokeja līga ir bizness, tur no spēlētājiem rezultātu prasa katru dienu. Ja sanāk garāki tukšie posmi, uzreiz notiek rūpīga analīze, plašā intervijā Sporta Avīzes aprīļa numurā pastāstīja L...