Maskavas CSKA astoto gadu pēc kārtas kļūst par Vienotās līgas čempioniem

Maskavas CSKA basketbolisti astoto gadu pēc kārtas tiek kronēti par Vienotās līgas čempioniem.

CSKA komanda fināla trešajā mačā viesos ar 80:62 (18:14, 25:14, 19:19, 18:15) pārspēja Jāņa Timmas pārstāvēto Maskavas apgabala "Himki", sērijā līdz trim uzvarām gūstot virsroku ar 3-0.

CSKA par līgas uzvarētāju kļuva desmito reizi tās desmit gadu pastāvēšanā, vienīgo reizi maskaviešus uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena 2010./2011.gada sezonā nepalaižot tieši "Himki" komandai.

Timmam finālsērijas mači gan gāja secen, jo nesen viņš iedzīvojās kājas īkšķa traumā. Tāpat "Himki" komanda pēc pirmās finālsērijas spēles zaudēja līderi Alekseju Švedu, kurš tandēmā ar Timmu bija pamatīgs drauds pretiniekiem.

Trešajā mačā CSKA rindās ar 23 punktiem izcēlās Korijs Higinss, bet "Himki" komandā ar 22 punktiem atzīmējās Vjačeslavs Zaicevs.

Par izslēgšanas turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts CSKA basketbolists Ņikita Kurbanovs.

"Himki" komanda līdz ar iekļūšanu finālsērijā nodrošinājusi ceļazīmi uz nākamās sezonas ULEB Eirolīgas turnīru.

Timma bija vienīgais latvietis Vienotās līgas izslēgšanas turnīrā, jo pirms tam ārpus tā palika Mārtiņa Meiera pārstāvētā Krasnojarskas "Jeņisej", Jāņa Blūma pārstāvētā Permas "Parma" un Latvijas vicečempione "VEF Rīga".

Šajā Vienotās līgas sezonā regulārajā turnīrā startēja 14 komandas, aizvadot divu apļu turnīru un pēc tam astoņām labākajām kvalificējoties "play-off" cīņām. Turnīrā startēja deviņas Krievijas komandas, kā arī pa vienai vienībai no Latvijas, Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Polijas.

Iepriekšējā sezonā par čempioniem tika kronēti Maskavas CSKA basketbolisti, kuri finālsērijā ar 3-0 pārspēja "Himki" vienību.