Rīgā +27 °C
Ceturtdiena, 23. maijs
Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija

NBA fināla atkārtojumā Warriors sagādā Cavaliers kārtējo zaudējumu

Iepriekšējo trīs gadu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) finālsērijas atkārtojumā pašreizējā turnīra čempione Goldensteitas Warriors pirmdien izbraukumā ar 118:108 (35:37, 22:27, 36:27, 25:17) uzvarēja Klīvlendas Cavaliers.

Warriors komandas sastāvā 32 punktus iemeta Kevins Durants, kamēr 23 punktus pievienoja Stefans Karijs, bet teju ar triple-double atzīmējās Dreimonds Grīns - 11 punkti, 16 atlēkušās bumbas un deviņas rezultatīvas piespēles.

Tikmēr Cavaliers sastāvā 32 punktus guva Lebrons Džeimss, bet 19 punkti Aizijam Tomasam.

Cavaliers basketbolistiem šis bija jau ceturtais zaudējums pēc kārtas, tomēr pirmdienas maču tā iesāka apņēmīgi, pēc pirmā puslaika esot vadībā ar 64:57. Tomēr otrajā puslaikā Warriors komanda otrajā puslaikā pārņēma iniciatīvu savās rokās un, lielā mērā pateicoties Duranta un Karija sniegumam, izcīnīja trešo uzvaru pēc kārtas.

"Pēc pirmā puslaika biju nedaudz vīlies, jo mēs aizsardzībā nevarējām nosegt nevienu Cavaliers basketbolistu, kā arī nespēlējām ar nepieciešamo intensitāti," teica Warriors galvenais treneris Stīvs Kers. "Mums sākumā vajadzēja spēlēt labāk, jo tomēr cīnījāmies pret komandu, kas iepriekšējos trīs gadus bijusi NBA finālā."

"Esmu priecīgs, ka otrajā puslaikā mainījām situāciju un sākām aizsardzībā spēlēt labāk," apmierināts bija speciālists.

Pateicoties šai uzvarai, Warriors ir nostiprinājusies Rietumu konferences vadībā, jo zaudējumu pirmdien piedzīvoja Hjūstonas Rockets, kas izbraukumā ar 102:113 (31:30, 25:29, 28:33, 18:21) atzina Losandželosas Clippers pārākumu.

Uzvarētāju rindās 31 punktu iemeta Lū Viljamss, bet Bleikam Grifinam 29 punkti un desmit atlēkušās bumbas.

Savukārt Rockets rindās pa 19 punktiem iemeta Kriss Pols un Ēriks Gordons. Hjūstonas vienība joprojām spiesta spēlēt bez traumētā līdera Džeimsa Hārdena, taču viņa atgriešanās laukumā gaidāma visai drīz.

Šajā spēlē atgriešanos sava bijušā kluba mājvietā piedzīvoja Pols, kurš starpsezonā tika aizmainīts uz Rockets. Mačā emocijas sita karstu vilni, bet ceturtajā ceturtdaļā no zāles tika izraidīti Grifins un Rockets basketbolists Trevors Ariza.

Abas komandas nerimās arī pēc cīņas beigām, jo Rockets basketbolisti Hārdens, Ariza un Džeralds Grīns esot devušies uz Clippers ģērbtuvi, lai atrisinātu strīdu ar Losandželosas vienības spēlētāju Ostinu Riversu, tomēr pa ceļam iejaukušies apsargi un situāciju atrisinājuši.

Citā pirmdienas mačā septiņu uzvaru sērija pārtrūkusi Maiami Heat komandai, kas viesos ar 111:119 (25:32, 23:23, 24:29, 39:35) piekāpās Čikāgas Bulls.

Uzvarētājiem 25 punktus guva Džastins Holidejs, kamēr Heat sastāvā slovēnim Goranam Dragičam 22 punkti un deviņas rezultatīvas piespēles.

Šajā mačā NBA vēsturē iegāja Bulls debitants Lauri Markanens, kurš jau savā 41.spēlē iemeta savu 100.trīspunktnieku. Tik ātri 100 tālmetienus vēl nebija guvis neviens cits šīs līgas basketbolists.

Karijam, lai iemestu 100 trīspunktniekus, bija nepieciešamas 58 spēles, kamēr NBA leģendai Rejam Alenam - 76.

Citā spēlē lielisku sniegumu demonstrēja grieķis Jannis Adetokunbo, kurš ar 27 punktiem un 20 atlēkušajām bumbām palīdzēja Milvoki Bucks vienībai viesos ar 104:95 (28:30, 25:21, 25:21, 26:23) pieveikt Vašingtonas Wizards.

Zaudējumu pirmdien piedzīvoja viena no Austrumu konferences vadošajām vienībām Toronto Raptors, kas viesos ar 111:117 (23:32, 26:27, 26:34, 36:24) piekāpās Filadelfijas 76ers.

Uzvarētājiem Žoels Embīds iemeta 34 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, kamēr Raptors labā 24 punktus iemeta Demars Derozens.

Jau ziņojām, ka latviešu zvaigzne Kristaps Porziņģis pirmdien guva 26 punktus, bet viņa pārstāvētā Ņujorkas Knicks komanda viesos ar rezultātu 119:104 (26:24, 26:18, 31:39, 36:23) pārspēja citu šīs pilsētas vienību Bruklinas Nets.

Tikmēr Dāvis Bertāns guva desmit punktus, kamēr viņa pārstāvētā Sanantonio Spurs viesos ar rezultātu 99:102 (23:21, 25:23, 25:28, 26:30) zaudēja vienai no līgas vājākajām komandām Atlantas Hawks.

Austrumu konferencē līderpozīcijā ar 34 uzvarām 44 spēlēs ir Bostonas Celtics komanda, kurai ar 29 panākumiem 42 cīņās seko Raptors. Trešā ar 26 uzvarām 43 mačos ir Cavaliers.

Tikmēr desmitajā vietā ar 20 uzvarām 44 mačos ir Knicks.

Rietumu konferencē vadībā ar 36 uzvarām 45 mačos ir Warriors, kas ir arī līgas līdere. Tai konferencē ar 30 uzvarām 42 dueļos seko Rockets, kamēr trešā ar 29 panākumiem 45 cīņās ir Spurs un Minesotas Timberwolves.