Piektdiena, 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna

Porziņģim 11 punkti zaudējumā pret Trail Blazers

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis piektdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē guva 11 punktus, bet viņa pārstāvētā komanda Dalasas Mavericks piedzīvoja zaudējumu.

"Mavericks" viesos ar 119:125 (33:37, 27:27, 38:29, 21:32) zaudēja Portlendas "Trail Blazers".

Porziņģis laukumā pavadīja 33 minūtes un 37 sekundes, kuru laikā iemeta 11 punktus, izcīnīja astoņas bumbas zem groziem un vienreiz rezultatīvi piespēlēja. Basketbolists grozā raidīja divus no septiņiem divpunktu un vienu no četriem trīspunktu metieniem, kā arī visas četras reizes precīzi izpildīja soda metienus.

Liepājnieks arī divreiz bloķēja metienu, pieļāva divas kļūdas, nopelnīja četras personīgās piezīmes, bet "Mavericks" ar viņu laukumā guva par desmit punktiem mazāk nekā iemeta.

Latviešu basketbolistam pirmos punktus spēlēs izdevās gūt vien trešās trešdaļas ievadā. Savukārt četras minūtes un 25 sekundes līdz pirmā puslaika beigām viņš saņēma tehnisko piezīmi, jo ielaidās garākās sarunās ar tiesnešiem par viņu iepriekš pieņemto lēmumu.

Luka Dončičs izcēlās ar 38 punktiem, deviņām bumbām zem groziem un tikpat rezultatīvām piespēlēm, kamēr Tims Hārdevejs juniors pievienoja 25 punktus, piecas atlēkušās bumbas un piecas piespēles. Portlendas komandā 32 punkti Kristiānam Džeimsam Makkolumam, bet par vienu punktu mazāk iemeta Damjans Lilards, kuram arī sešas rezultatīvas piespēles.

Svētdien abas komandas savā starpā tiksies atkārtoti.

"Mavericks" ar 21 uzvaru 40 spēlēs Rietumu konferencē ieņem astoto vietu.

NBA pamatturnīrā plānots aizvadīt 72 spēles, kas ir par desmit mazāk, nekā ierasts.