Rīgā +6 °C
Ceturtdiena, 18. aprīlis
Laura, Jadviga

Porziņģis gūst 24 punktus un Mavericks svin uzvaru

Latvijas basketbola zvaigzne Kristaps Porziņģis piektdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē izcēlās ar 24 punktiem un pieciem bloķētiem metieniem, kamēr viņa komandas biedrs Luka Dončičs Dalasas Mavericks komandai palīdzēja gūt uzvaru, nopelnot "triple double".

Mavericks viesos ar rezultātu 123:116 (27:41, 45:23, 23:29, 28:23) uzvarēja Ņuorleānas Pelicans, tādējādi svinot otro panākumu šajā sezonā.

Porziņģis laukumā pavadīja 29 minūtes un četras sekundes, kuru laikā guva 24 punktus, izcīnīja četras atlēkušās bumbas, atdeva trīs rezultatīvas piespēles un piecas reizes bloķēja pretinieka metienu. Tāpat basketbolists grozā raidīja trīs no pieciem tālmetieniem, pieļāva trīs kļūdas un nopelnīja piecas piezīmes. Porziņģim esot laukumā, Mavericks ielaida par trim punktiem vairāk nekā iemeta.

Tikmēr latvieša komandas biedrs Dončičs iekrāja 25 punktus, desmit atlēkušās bumbas un tikpat rezultatīvas piespēles. Dončičs kļuva par pirmo basketbolistu NBA vēsturē, kurš 21 gada vecumā, kādā no pirmajām divām sezonas spēlēm izcēlies ar "triple double". Šādu sniegumu viņš karjeras laikā spējis atkārtot jau deviņas reizes.

Pārsvars spēlēs sākumā piederēja mājiniekiem, kas jau pirmajā ceturtdaļā spēja gūt 41 punktu, tomēr Porziņģis ar Dončiču un citi Dalasas basketbolisti līdz pirmā puslaika beigām pārsvaru jau bija sadeldējuši, izvirzoties vadībā. Sākoties otrajam puslaikam, Dalasas vienība tikai par dažiem punktiem apsteidza savus pretiniekus, bet noslēdzošās ceturtdaļas galotnē Dončičs ar precīzu tālmetienu ļāva Mavericks nosargāt pārsvaru, svinot otro panākumu šosezon.

Pelicans rindās 25 punktus, astoņas bumbas zem groziem un trīs rezultatīvas piespēles iekrāja Brendons Ingrems.

Dalasas komanda šo sezonu iesākusi labāk nekā to gaidīja vairāki basketbola apskatnieki, svinot divus panākumus divās spēlēs.

2018./2019.gada sezonā par čempioniem kļuva Raptors basketbolisti, kas finālsērijā ar 4-2 pārspēja Warriors vienību.