Rīgā +6 °C
Sestdiena, 20. aprīlis
Mirta, Ziedīte

Porziņģis palīdz Mavericks izcīnīt ceturto uzvaru pēc kārtas

Latvijas basketbola zvaigzne Kristaps Porziņģis piektdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē guva 17 punktus, palīdzot Dalasas Mavericks izcīnīt jau ceturto panākumu pēc kārtas.

Mavericks mājās ar rezultātu 143:101 (29:26, 37:16, 45:29, 32:30) uzvarēja Klīvlendas Cavaliers, kas uzvaras nav guvusi jau sešos mačos pēc kārtas.

Porziņģis laukumā pavadīja 27 minūtes un 34 sekundes, kuru laikā guva 17 punktus, izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, četras reizes bloķēja pretinieka metienu un reizi pārtvēra bumbu. Latvietis grozā raidīja četrus no deviņiem divpunktu un trīs no pieciem trīspunktu metieniem. Tāpat viņš reizi pieļāva kļūdu, nopelnīja vienu personīgo piezīmi, bet Mavericks ar viņu ierindā guva par 23 punktiem vairāk nekā ielaida.

Tikmēr Luka Dončičs izcēlās ar 30 punktiem, septiņām atlēkušajām bumbām un 14 rezultatīvām piespēlēm. Klīvlendas komandā ar 23 punktiem rezultatīvākais bija Dariuss Garlands.

Latvijas basketbolists teju vai visus savus punktus (15) guva trešajā ceturtdaļā, bet Mavericks uzvaras izcīnījusi jau četrās spēlēs pēc kārtas. Tāpat šī bija jau otrā spēle pēc kārtas, kad Mavericks savus pretiniekus uzvarēja ar vairāk nekā 40 punktu starpību.

Porziņģis piektdien aizvadīja savu 200.spēli NBA un kļuva par pirmo basketbolistu, kurš tik īsā laika posmā realizējis vairāk nekā 300 trīspunktu metienus un 400 reizes bloķējis pretinieku metienus.

Nākamā spēle Dalasas klubam paredzēta svētdien pret spēcīgo Hjūstonas Rockets.

Mavericks ar desmit panākumiem 15 spēlēs Rietumu konferencē ieņem sesto pozīciju.