Rīgā +18 °C
Pirmdiena, 3. jūnijs
Ineta, Inta, Intra

Serbijas basketbolisti uzvar pasaules čempionus, Lietuva zaudē Turcijai

Eiropas basketbola čempionāta pirmās dienas lielāko pārsteigumu sagādājuši Serbijas basketbolisti, kuri C grupas spēlē ar 66:57 (38:23) pieveica pasaules čempionus un olimpisko spēļu vicečempionus spāņus.Neveiksmi pirmajā spēlē piedzīvoja Lietuvas valstsvienība, kas D grupā ar 76:84 (39:39) piekāpās Turcijas izlasei.

Serbijas – Spānijas spēlē vēl otrās ceturtdaļas vidū serbu pārsvars bija nieka pieci punkti (24:19). Taču tad viņi devās straujā atrāvienā, puslaikā panākot +15. Zīmīgi, ka līdz pārtraukumam mērķi nebija sasniedzis neviens no Spānijas basketbolistu raidītajiem 10 trīspunktu metieniem.Būtisks lūzums nepienāca arī pēc lielā pārtraukuma. Spāņu uzbrukumi turpināja strēgt serbu trenera Dušana Ivkoviča izveidotajos aizsardzības tīklos – kļūdas, neprecīzi metieni, arī daudz nerealizētu soda metienu. Ceturtās ceturtdaļas vidū Spānijas basketbolistiem gan izdevās no 39:58 panāk mazliet cerīgāku 50:59 rezultātu, taču aptuveni desmit punktu starpība saglabājās līdz spēles beigām.Ar zaudējumu Eiropas čempionāts sācies arī Ramūna Butauta vadītajai Lietuvas valstsvienībai. Spēle aizritēja līdzīgā cīņā, un izšķirošo pārsvaru Turcijas basketbolisti nodrošināja tikai ceturtajā ceturtdaļā, patecoties labākai metienu precizitātei (virs 50% no spēles).Pēdējās divās minūtēs lietuviešiem gan bija cerības panākt uzvaru, taču tās izdzēsa Turcijas basketbolistu aukstasinība, izpildot soda metienus.