Otrdiena, 21. maijs
Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna

Šķēles un Freimaņa rezultativitāte palīdz Kalev uzvarēt VTB Vienotās līgas spēlē

Latvijas basketbolisti Armands Šķēle un Rolands Freimanis otrdien kopā guva 31 punktu VTB Vienotās basketbola līgas regulārā čempionāta spēlē, palīdzot Igaunijas čempionvienībai Tallinas Kalev ar rezultātu 83:79 (18:26, 17:22, 23:19, 25:12) izbraukumā uzvarēt Somijas Loimā Nilan Bisons vienību.Kaut pirmo puslaiku ar 13 punktu pārsvaru savā labā noslēdza mājinieki, otrajā spēles daļā Kalev spēlēja arvien aktīvāk, 36.

minūtē beidzot iegūst vadību. Turpinājumā mājinieki vēl spēja izvirzīties priekšā ar 77:73, bet pēdējās divās minūtēs Kalev veica izrāvienu 10:2, izcīnot grūtu uzvaru, turklāt piecus punktus šajā laikā guva Igaunijas čempionu sastāvā debijas maču aizvadošais Freimanis.Šķēle laukumā pavadīja 34 minūtes un 51 sekundi, trāpot četrus no sešiem divpunktu metieniem, divus no trim tālmetieniem un abus soda metienus, kas kopā deva 16 punktus un rezultatīvākā spēlētāja godu komandā.Latvietis izcīnīja arī četras atlēkušās bumbas, veica trīs rezultatīvas piespēles, četras reizes kļūdījās, pārtvēra trīs pretinieku bumbas, nopelnīja četras piezīmes un pats izprovocēja piecus pārkāpumus, kas deva 20 efektivitātes koeficienta punktus.Tikmēr Freimanis nospēlēja 21 minūti un 24 sekundes, kuru laikā guva 15 punktus, realizējot četrus no sešiem divpunktu metieniem, divus no četriem tālmetieniem un vienīgo raidījumu no soda līnijas. Viņš arī tika pie četrām atlēkušajām bumbām, trim piezīmēm un trim izprovocētiem pārkāpumiem, savācot 14 efektivitātes koeficienta punktus.Kalev sastāvā 15 punktus iemeta arī Skots Mačado, bet Nilan Bisons komandu no zaudējuma neglāba arī Ropes Ahonena 21 gūtais punkts.Ar trīs uzvarām piecos mačos Kalev līgas kopvērtējumā atrodas sestajā vietā 16 komandu konkurencē, bet pozīciju zemāk ar tādu pat uzvaru un zaudējumu attiecību ir Krievijas komanda Samāras Krasnije kriļja ar Kasparu Bērziņu ierindā.Latvijas vienība VEF Rīga ar diviem panākumiem piecos mačos pašlaik atrodas vien desmitajā pozīcijā, bet bez zaudējumiem cīnās Ainara Bagatska trenētā Ņižņij Novgorod komanda un vēl viena Krievijas vienība Kazaņas Unics, kas aizvadījušas attiecīgi piecus un četrus mačus.

Vītoliņš: Šī bija mūsu labākā spēle turnīrā

Pret Slovākijas izlasi parādītais sniegums bijis labākais, kādu šajā turnīrā Latvijas hokejisti ir demonstrējuši, pēc uzvaras pasaules čempionāta mačā sarunā ar žurnālistiem sacīja valstsvienīb...

Ločmelis: Dabūjām emocijas no Gudļevska

Latvijas hokejisti svētdien pasaules čempionāta mačā smēlās emocijas no valstsvienības vārtsarga Kristera Gudļevska, pēc uzvaras sarunā ar žurnālistiem teica izlases uzbrucējs Dans Ločmelis.