Sestdiena, 18. maijs
Inese, Inesis, Ēriks

Slovēnijas basketbolisti pirmo reizi iekļūst Eiropas čempionāta pusfinālā

Slovēnijas basketbolisti kā pēdējie iekļuvuši Eiropas čempionāta pusfinālā. Pēdējā ceturtdaļfināla spēlē viņi ar 67:65 (39:47) uzvarēja Horvātijas izlasi un pirmo reizi valsts vēsturē kvalificējās EČ pusfinālam.Slovēnijas komandas pretinieki vēl vienā bijušo Dienvidslāvijas republiku derbijā sestdien pusfinālā būs Serbijas izlase, savukārt Horvātijas komanda turpinās cīņu par 5.

-8.vietu un ceļazīmi uz nākamā gada pasaules čempionātu.Spēles sākums piederēja Horvātijas basketbolistiem, kuri pirmās ceturtdaļas beigās panāca jau deviņu punktu pārsvaru – 24:15. Taču otrās ceturtdaļas sākumā slovēņi ļoti ātri atspēlējās un samazināja starpību līdz diviem punktiem (27:29).Horvātijas izlasei izdevās vēl viens atrāviens. Viņi ļoti precīzi apspēlēja slovēņu aizsardzību, kas līdz šim bija labākā Eiropas čempionātā (vidēji ielaisti tikai 67,2 punkti spēlē), un pusminūti līdz puslaika beigām horvātu pārsvars sasniedza jau 15 punktus – 47:32. Tomēr, pateicoties Erazema Lorbeka pūlēm uzbrukumā, slovēņi pārtraukumā devās tikai ar mīnus astoņi.Pēc lielā pārtraukuma Slovēnijas basketbolisti turpināja ofensīvu, prasmīgi sargāja savu zonu, apstādinot pirmā puslaikā iespaidīgo horvātu uzbrukumu, un trīs minūtes līdz trešās ceturtdaļas beigām izvirzījās vadībā – 53:50 (ceturtdaļā tikai trīs zaudēti punkti!).Aizsardzības basketbols turpināja dominēt arī spēles pamatlaika pēdējā posmā. Slovēnijas valstsvienības pārsvars turējās 3 –5 punktu robežās. 5,4 sekundes līdz pamatlaika beigām Načbars ar grūtu metienu uzbrukuma pēdējā sekundē guva grozu, panākot 67:62, uz ko pretinieki atlikušajā laikā paspēja atbildēt ar precīzu tālmetienu.Erzams Lorbeks uzvarētāju labā guva 27 punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas.

Eiropas čempionāts basketbolā

Ceturtdaļfināls

Slovēnija – Horvātija 67:65 (18:25, 39:47, 53:50)
E.Lorbeks 23, Načbars 12, Lakovičs 11 – Ukičs 21, Planinics 11, Nicevičs 10

Vītoliņš: Mums vairs nav ko zaudēt

Latvijas hokeja izlases noskaņojums pirms spēles ar Zviedrijas komandu ir kaujiniecisks, piektdien pēc treniņa sarunā ar žurnālistiem sacīja komandas galvenais treneris Harijs Vītoliņš.