Ceturtdiena, 25. aprīlis
Līksma, Bārbala

Šmits ULEB Eirolīgā debitē ar septiņiem punktiem Barselonas kluba zaudējumā

Latvijas izlases basketbolists Rolands Šmits ceturtdien debitēja Eiropas basketbola klubu spēcīgākajā turnīrā - ULEB Eirolīgā, taču viņa pārstāvētā Barselonas Lassa cieta bezierunu zaudējumu.

"Lassa" viesos ar rezultātu 75:95 (17:21, 12:30, 29:18, 17:26) zaudēja Krievijas spēcīgākajam klubam Maskavas CSKA.

Šmits spēlēja astoņas minūtes un 52 sekundes, kuru laikā trāpīja vienu no trim divpunktu metieniem un vienu no diviem tālmetieniem, kā arī realizēja abus soda metienus. Tāpat latvietis izcīnīja divas atlēkušās bumbas, bloķēja vienu metienu, pieļāva vienu kļūdu, nopelnīja divas piezīmes un izprovocēja divus pretinieku pārkāpumus, tiekot pie sešiem efektivitātes rādītāja punktiem.

"Lassa" rindās rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Kails Kuričs, kamēr Jaka Blažičs pievienoja 11 punktus. Savukārt CSKA rindās Korijs Higinss guva 18, bet Nando de Kolo 17 punktus.

Barselonas vienība pretiniekiem spēja turēt līdzi vien spēles sākumā, panākot 7:4, taču tad vadību pārņēma CSKA, otrajā ceturtdaļā panākot jau iespaidīgu pārsvaru 39:22, bet atpūtā ejot bija priekšā ar 51:29.

Arī pēc atpūtas pirmos četrus punktus guva CSKA, taču tad "Lassa" spēlētāji sasparojās un līdz trešās ceturtdaļas beigām spēja pietuvoties līdz 58:69. Tiesa, pēdējā desmitminūtē CSKA atkal palielināja pārsvaru, beigās svinot pārliecinošu panākumu.

Pašlaik 23 gadus vecais Šmits pērn ar slaveno Barselonas klubu noslēdza līgumu uz pieciem gadiem, tomēr vēl vienu sezonu viņš pavadīja citā spāņu vienībā Fuenlavradas "Montakit", kur uzsāka savu karjeru Spānijā. Tomēr šovasar viņš pievienojās "Lassa" rindām, atgriežoties no īres.

ULEB Eirolīgā šosezon, tāpat kā iepriekšējās sezonās spēlē 16 komandas, kuras aizvadīs divu apļu turnīru, labākajām astoņām tiekot izslēgšanas spēlēs.

Šajā turnīrā spēlēs vēl vairāki Latvijas basketbolisti. Grieķijas klubu Pirejas "Olympiakos" otro gadu pārstāvēs Jānis Strēlnieks, kuram šosezon pievienojies Jānis Timma, kurš pērn Eirolīgā debitēja Spānijas kluba Vitorijas "Kirolbet Baskonia" rindās.

Tikmēr Milānas "AX Armani Exchange Olimpia" komandā otro sezonu aizvadīs Dairis Bertāns, savukārt Spānijas klubā Grankanārijas "Herbalife" debiju Eirolīgā jau piektdien var piedzīvot Anžejs Pasečņiks.

Tāpat "Kirolbet Baskonia" komandas pieteikumā ir iekļauts jaunais Artūrs Kurucs, kurš šovasar ar Latvijas U-18 izlasi izcīnīja Eiropas čempionāta sudraba medaļas.

Iepriekšējā sezonā par ULEB Eirolīgas čempioni kļuva Madrides "Real" no Spānijas, kas finālā ar 85:80 uzvarēja Turcijas vienību Stambulas "Fenerbahce Dogušs", bet trešo vietu izcīnīja Lietuvas basketbola grands Kauņas "Žalgiris".