Otrdiena, 19. marts
Jāzeps, Juzefa

Šmits un Barcelona piedzīvo zaudējumu Spānijas Superkausa finālā

Latviešu basketbolists Rolands Šmits svētdien guva četrus punktus Spānijas augstākās līgas (ACB) Superkausa finālā, viņa pārstāvētajai Barcelona komandai ciešot zaudējumu.

"Barcelona" Tenerifē notikušā turnīra finālā, Spānijas basketbola klasikā, ar rezultātu 83:88 (23:22, 23:18, 25:22, 12:26) piekāpās Madrides "Real".

Barselonieši lielāko daļu spēles bija vadībā un trešajā ceturtdaļā viņu pārsvars sasniedza pat 19 punktus, tomēr pretinieki spēli noslēdza ar izrāvienu 10:2 un svinēja uzvaru.

Šmits svētdien spēlēja 15 minūtes un 17 sekundes, kuru laikā grozā raidīja divus no trim divpunktu metieniem, bet visi trīs viņa tālmetieni savu mērķi nesasniedza. Viņš arī izcīnīja četras atlēkušās bumbas, vienreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu piezīmi un iekrāja četrus efektivitātes koeficienta punktus.

"Barcelona" rindās ar 16 punktiem rezultatīvākais bija Korijs Higinss. Pretiniekiem 24 punktus guva Serhio Ļuļs, bet 16 punkti, desmit no tiem ceturtajā ceturtdaļā, un 11 atlēkušās bumbas bija Vensānam Puarjē.

Pusfinālā Šmits sestdien guva desmit punktus, kamēr Barselonas klubs ar rezultātu 87:68 uzvarēja "Valencia" komandu.

Iepriekšējā gada finālā Barselonas klubs ar 67:72 piekāpās Madrides "Real" komandai.

"Real" Spānijas Superkausu ieguvusi deviņas reizes, "Barcelona" kontā ir sešas trofejas, bet Vitorijas "Baskonia" guvusi četrus panākumus.