Rīgā +5 °C
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Spānijas U-18 basketbolisti triumfē Eiropas čempionātā

Spānijas U-18 vīriešu basketbola izlase svētdien Grieķijas pilsētā Volosā triumfēja Eiropas čempionātā šajā vecuma grupā.

Spāņi finālā ar 57:53 (13:16, 10:15, 19:12, 15:10) pārspēja savus vienaudžus no Turcijas.

Spānijas basketbolisti lielāko tiesu mača bija iedzinējos, turklāt vienubrīd viņu deficīts sasniedza 13 punktus. Tiesa, pašās beigās viņi atspēlējās un svinēja uzvaru.

Čempioniem rezultatīvākais ar 23 punktiem bija Santjago Almada, bet pretiniekiem 19 punktus guva Mustafa Kurtuldums.

Finālmaču tiesāja Latvijas soģis Mārtiņš Kozlovskis.

Bronzas duelī Slovēnija ar 81:57 (12:14, 14:13, 20:16, 35:14) guva virsroku pār Grieķiju.

Slovēņiem 20 punktus guva Gregors Glass, bet grieķiem ar 14 punktiem atzīmējās Nikolass Rogkavopuloss.

Par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Almada.

Spānijas basketbolisti šajā vecuma grupā par Eiropas čempioniem kļuvuši četras reizes, iepriekšējo titulu izcīnot 2011.gadā.

Jau ziņots, ka Latvijas jaunie basketbolisti turnīrā zaudēja visās spēlēs un palika pēdējā vietā, tādējādi pametīs augstāko divīziju. Viņiem līdz dosies Somija un Nīderlande, bet no B divīzijas ceļazīmes uz eliti izcīnīja Izraēla, Polija un Čehija.