Rīgā +6 °C
Otrdiena, 7. maijs
Henrijs, Jete, Henriete, Enriko

Spānijas un ASV basketbolisti iekļūst Londonas olimpisko spēļu finālā

Londonas olimpisko spēļu vīriešu basketbola turnīra finālā piektdien iekļuva pašreizējā Eiropas čempionvienība Spānija un zvaigžņotā ASV komanda.

Līdz ar to Londonā gaidāms pirms četriem gadiem notikušās Pekinas Olimpiādes fināla atkārtojums.

Aizvadītajā pusfināla spēlē Spānija ar rezultātu 67:59 (9:12, 11:19, 26:15, 21:13) pieveica Krievijas valstsvienību.

Pēc pirmā puslaika Krievijas basketbolistiem bija 11 punktu pārsvars (31:20), taču pēc lielā pārtraukuma daudz sekmīgāk nospēlēja Spānijas izlase, kas trešās ceturtdaļas beigās panāca neizšķirtu, bet ceturtās ceturtdaļas ievadā iekrāja sešu punktu pārsvaru. Turpinājumā Krievijai nebija pa spēkam atspēlēties un spāņi varēja līksmot par iekļūšanu finālā.

Uzvarētāju labā 16 punktus guva Po Gasols, kurš izcīnīja arī 12 atlēkušās bumbas, bet ar 14 punktiem izcēlās Hosē Kalderons. Krievijas izlases labā tikmēr 14 punktus guva Aleksandrs Kauns, bet pa desmit punktiem iekrāja Antons Ponkrašovs un Andrejs Kiriļenko.

Otrajā pusfināla spēlē ASV basketbolisti ar 109:83 (24:19, 23:21, 27:17, 35:26) pieveica Argentīnas izlasi, kas 2004.gadā Atēnu Olimpiādē izcīnīja zelta godalgas.

ASV komandas labā 19 punktus guva Kevins Durants, bet pa 18 punktiem Lebrons Džeimss un Karmelo Entonijs. Savukārt Argentīnas izlasei ar 18 punktiem palīdzēja Emanuels Džinobili.

Cīņas par medaļām vīriešu basketbola turnīrā norisināsies svētdien.

Pirms četriem gadiem Pekinā zelta medaļas izcīnīja ASV izlase, Spānija tika pie sudraba, bet bronzu ieguva Argentīna.