Sestdiena, 11. maijs
Milda, Karmena, Manfreds

U-16 basketbola izlase pieveic Somijas vienaudžus

Latvijas U-16 basketbola izlase ar uzvaru uzsākusi dalību Tallinā notiekošajā Baltijas jūras kausa izcīņā. Turnīra pirmajā spēlē Latvijas kadeti ar 61:52 pārspēja vienaudžus no Somijas.

Kā ziņo portāls basket.lv, pirmos četrus punktus Latvijas labā ar metienu no groza apakšas un bumbas triecienu grozā no augšas guva Ķeizarmeža audzēknis Rūdolfs Strādnieks. Gandrīz visu pirmo ceturtdaļu vadībā bija jaunie somi, taču desmitminūtes izskaņā sarkanbaltsarkanie samazināja starpību līdz minimumam 17:18. Otrās ceturtdaļas sākumā pretinieki vēlreiz aizbēga sešu punktu attālumā, tomēr Latvijai izdevās atspēlēties. 16.minūtē Ralfs Rūsiņš izlīdzināja rezultātu, bet divas minūtes vēlāk Ričards Melderis precīzi noslēdza ātro uzbrukumu, panākot 29:27 Latvijas labā. Puslaikā piecu punktu pārsvars 33:28.

Otrā puslaika sākumā pēc vairākiem sekmīgiem uzbrukumiem Latvija divas reizes panāca 11 punktu vadību (41:30, 43:32), taču trešās ceturtdaļas turpinājumā labāk darbojās somi. Pēc trīsdesmit nospēlētām minūtēm Latvijas atrāviens bija sarucis līdz četriem punktiem 46:42. Noslēdzošajā ceturtdaļā Latvija atjaunoja desmit punktu pārsvaru un izcīnīja pirmo uzvaru turnīrā.

Trešdien Ginta Fogela vadītā komanda spēlēs ar Zviedriju, ceturtdien paredzēta tikšanās ar Igauniju.