Ceturtdiena, 2. maijs
Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

U-18 basketbolisti svarīgā EČ mačā uzvar Melnkalni, saglabājot vietu augstākajā divīzijā

Latvijas U-18 puišu basketbola komanda Grieķijā notiekošā Eiropas čempionāta ceturtdaļfināla mačā par 9.-16.vietu pārspēja Melnkalnes vienaudžus, tādejādi saglabājot vietu augstākajā divīzijā. Latvijas basketbolisti izcīnīja uzvaru ar 68:65 (26:19, 13:22, 14:9, 15:15).

Pa 15 punktiem šajā cīņā guva trīs Latvijas basketbolisti - Kristers Zoriks, Verners Kohs un Zigmārs Raimo, kuram arī 11 atlēkušās bumbas

Cīņa iesākās, abām komandām demonstrējot līdzvērtīgu sniegumu, tomēr pirmās ceturtdaļas noslēgumā Latvijas jaunie basketbolisti spēja iekrāt 11 punktu pārsvaru (26:15). Otrā ceturkšņa pirmajā pusē handikaps turējās desmit punktu robežās, tomēr beidzoties pirmajam puslaikam Melnkalnes puiši jau panāca divu punktu atstatumu (39:41).

Otrā puslaika sākumā melnkalnieši jau izvirzījās vadībā ar 44:40, taču Latvijas basketbolisti saviem pretiniekiem neļāva attālināties. Turpinājumā cīņa aizritēja punkts punktā līdz pat ceturtā ceturkšņa sākumam, kurā latvieši izvirzījās vadībā ar pieciem punktiem (55:50).

Pēc tam, kad Melnkalnes basketbolisti bija guvuši astoņus bezatbildes punktus (58:55), sporta zālē radās problēmas ar apgaismojumu, kā dēļ maču ceturtdaļas vidū uz dažām minūtēm nācās pārtraukt. Pārtraukums par labu nāca Latvijas basketbolistiem, kuriem izdevās rezultātu izlīdzināt (60:60), kā arī trīs minūtes līdz pamatlaika beigām iekrāt četru punktu pārsvaru (64:60).

Kad līdz ceturtās ceturtdaļas beigām bija atlikušas vien 37 sekundes, melnkalnieši izmantoja Latvijas basketbolistu kļūdu un panāca neizšķirtu 65:65. Tomēr 25 sekundes vēlāk Kristers Zoriks aukstasinīgi realizēja divus soda metienus, panākot 67:65. Tāpat Zoriks realizēja arī vienu no diviem soda metieniem, kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas vien sešas sekundes, tādejādi nodrošinot latviešiem uzvaru ar 68:65.

Latvijas jaunie basketbolisti turpinās cīņu par devīto vietu, bet Melnkalne cīnīsies par 13.vietu, turklāt būs apdraudēta viņu palikšana A divīzijā, jo spēcīgāko komandu saimi atstās trīs čempionāta vājākās vienības.

Porziņģis iedzīvojies ikra muskuļa sastiepumā

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Austrumu konferences ceturtdaļfināla spēlē iedzīvojies ikra muskuļa sastiepumā, otrdien pavēstīja viņa pārstāvētā Bost...