Pirmdiena, 13. maijs
Ira, Iraīda, Irēna, Irina

U-20 basketbolisti Eiropas čempionātu sāk ar Gruzijas sagrāvi

Roberta Štelmahera vadītā Latvijas U-20 basketbola izlase ceturtdien Slovēnijā ar pārliecinošu uzvaru pret Gruziju uzsāka dalību Eiropas čempionāta C apakšgrupā – 88:50. Lielisku maču aizvadīja izlases līderis Jānis Timma, kura rēķinā 21 punkts un 10 atlēkušās bumbas.

Jau pirmajā puslaikā latvieši iekrāja gana pārliecinošu 18 punktu pārsvaru (40:22), turpinot dominēt arī atlikušajās 20 minūtēs. Atsevišķi ņemot, Latvija uzvarēja katru no ceturtdaļām, turklāt – ar vismaz astoņu punktu pārsvaru.

Mūsu U-20 puišu uzvaru sekmēja ļoti laba precizitāte no pustālās distances (70,7% jeb 29/41), tikmēr gruzīni grozā raidīja tikai katru trešo divpunktu metienu. Lai gan uzvarēja cīņu zem groziem (39:37), Gruzijas basketbolisti nepiedodami daudz kļūdījās (21:11), ļaujot Latvijai 16(!) reizes pārtvert bumbu.

Timmam ar 12 punktiem pievienojās Ojārs Siliņš, bet 11 Mārča Vītola kontā. Gruzīniem teju trešdaļu (15) guva Bokolišvili. Laukumā Latvijai devās un punktus guva visi 12 pieteiktie spēlētāji.

Nākošā spēle Latvijai jau piektdien, kad būs jātiekas ar C grupas favorītiem spāņiem. Savukārt sestdien grupas pēdējā spēle ar Turcijas izlasi, nākamajam posmam kvalificēsies trīs labākās grupas komandas.

Latvijas U-20 izlases sastāvs dalībai Eiropas čempionātā: Dāvis Čoders, Mārcis Vītols, Artūrs Brēmers, Artūrs Bricis, Andris Misters, Klāvs Strazdiņš, Jānis Timma, Jānis Bērziņš, Ojārs Siliņš, Arnolds Helmanis, Artūrs Vītiņš, Elvis Saulītis.