ULEB Eirolīga: Blūms iemet astoņus punktus zaudējumā Madrides Real

Latviešu basketbolists Jānis Blūms ceturtdien guva astoņus punktus ULEB Eirolīgas turnīra otrā posma - _Top 16 _sacensību - ceturtās kārtas mačā, kurā kontinenta grandu duelī latvieša pārstāvētā Grieķijas vienība Atēnu Panathinaikos izbraukumā ar rezultātu 65:83 (14:20, 15:19, 19:21, 17:23) zaudēja Madrides Real basketbolistiem no Spānijas.

Laukuma saimnieki vadībā atradās kopš paša spēles ievada, kad panāca 4:2 savā labā. Pirmajā puslaikā gan Real nespēja jūtami atrauties, reizi panākot desmit punktu pārsvaru, bet trešajā ceturtdaļā tas jau lielākoties turējās ap 12 punktu robežu. Ceturtajā ceturtdaļā mājinieki pārsvaru jūtami palielināja, svinot pārliecinošu uzvaru.Blūms laukumā pavadīja 23 minūtes un 34 sekundes, realizējot vienīgo divpunktu metienu un divus no pieciem tālmetieniem. Viņa kontā arī pa vienai rezultatīvai piespēlei, atlēkušajai bumbai un pieļautai kļūdai, kā arī divas piezīmes un viens izprovocēts noteikumu pārkāpums, kas deva piecus efektivitātes koeficienta punktus.Uzvarētāju labā 18 punktus guva Felipe Rejess, bet Atēnu klubā ar 15 punktiem izcēlās urugvajietis Estevans Batista.Real komandai šī bija ceturtā uzvara tikpat posma spēlēs, kas dod pirmo vietu E apakšgrupā. Tikmēr Panathinaikos kontā ir divi panākumi, bet savainotā latvieša Kaspara Vecvagara pārstāvētā Lietuvas komanda Kauņas Žalgiris trīs mačos tikusi pie vienas uzvaras.Turnīra pirmajā posmā 24 komandas, kas bija sadalītas četrās grupās, aizvadīja divu apļu turnīru, pēc kura tālākām cīņām kvalificējās katras grupas četras labākās vienības. Otrajā posmā 16 komandas dalītas divās grupās, bet pēc divu apļu turnīra ceturtdaļfinālam atkal kvalificēsies četras labākās vienības.Ceturtdaļfināla uzvarētāji tiks noteikti sērijās līdz trim uzvarām, bet pēc tam Madridē maija vidū notiks finālčetrinieka turnīrs.