Rīgā +7 °C
Trešdiena, 8. maijs
Staņislava, Staņislavs, Stefānija

Valtera Unicaja piekāpjas Blūma Gescrap BB Eirolīgas spēlē

Trešdienas vakarā ar sešām spēlēm turpinājās basketbola Eirolīgas TOP 16. Latvijas līdzjutējiem saistošākais noteikti bija mačs starp divu Latvijas basketbolistu pārstāvētajām spāņu komandām – Kristapa Valtera Unicaja viesos ar 70:85 atzina Jāņa Blūma Gescrap BB pārākumu. Pats Blūms gan spēlē nepiedalījās plaukstas savainojuma dēļ.

Šī  F grupas spēle abām vienībām bija svarīga vēl kāda iemesla dēļ – TOP 16 abas sāka ar zaudējumu. Mājinieki Gescrap BB pirmajā spēles ceturksnī ieguva piecu punktu pārsvaru (22:17), tomēr puslaikā ejot vairs tikai 36:34. Pamati uzvarai tika ielikti nākamajās desmit minūtēs (22:18), bet šaubas par spēles iznākumu izgaisa 4.ceturtdaļā – tās sākumā panākuši pat +20, Blūma vienība savā laukumā pārspēja pretiniekus ar 15 punktu starpību (85:70). Kristaps Valters šoreiz 12 minūtēs punktus neguva (3p 0/5), izcīnīja vienu bumbu, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli un reizi kļūdījās.

Maskavas CSKA turpināja savu uzvaru gājienu šajā Eirolīgas sezonā – 10 uzvarām pirmajā posmā nu piepulcējušās vēl divas TOP 16. Šoreiz ar 96:68 Maskavā tika sabradāti Anadolu Efes basketbolisti. Andrejs Kiriļenko 24 minūtēs paspēja iemet 15 punktus, izcīnīt astoņas bumbas zem groziem un nopelnīt lielisku lietderības indeksu +30. Vēl četri CSKA basketbolisti guva 11 un vairāk punktus. Vēl citā mačā Kauņas Žalgiris bija vadībā ar 10 punktu pārsvaru pirms pēdējām 10 minūtēm, tomēr beigās ar 78:79 izbraukumā piekāpās Bennet Cantu vienībai. Otro uzvaru TOP 16 turnīrā izcīnīja Kazaņas Unics, izbraukumā ar 89:83 pārspējot pašreizējos Eirolīgas čempionus Atēnu Panathinaikos.

Atlikušās divas spēles Eirolīgas otrajā grupu posmā notiks ceturtdien.