Rīgā +5 °C
Sestdiena, 20. aprīlis
Mirta, Ziedīte

Veterāns Veids gūst 28 punktus, palīdzot Heat basketbolistiem pārtraukt iespaidīgo 76ers uzvaru sēriju

Veterāns Dveins Veids pirmdien iemeta 28 punktus un palīdzēja viņa pārstāvētajai Maiami Heat komandai Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas turnīra Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijas otrajā spēlē viesos ar 113:103 (22:29, 34:13, 30:33, 27:28) pieveikt Filadelfijas 76ers.

Līdz ar to sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuvis neizšķirts 1-1.

Ar šo zaudējumu 76ers pārtrūkusi arī 17 uzvaru sērija, kas iesākās jau regulārajā čempionātā.

Pašlaik 36 gadus vecais Veids šajā cīņā laukumā pavadītajās 25 minūtēs pamanījās gūt 28 punktus, turklāt spēlē viņš iesaistījās no rezervistu soliņa. Viņš šo sezonu iesāka Klīvlendas Cavaliers komandā, tomēr februārī atgriezās Maiami klubā, ar ko savulaik trīs reizes kļuva par NBA čempionu.

Vēl Heat rindās 20 punktus iemeta slovēnis Gorans Dragičs, bet 18 punkti Džeimsam Džonsonam.

"Es spēlē iesaistījos, būdams agresīvi noskaņots. Ieskaidroju sev, ka, lai arī cik minūtes spēlēšu, darīšu to agresīvi," pēc uzvaras pār 76ers norādīja Veids.

Tikmēr 76ers rindās 24 punktus iemeta Bens Simonss, kamēr 23 punkti Dario Saričam, bet 16 - Marko Belinelli. Filadelfijas komandas sastāvā veselības likstu dēļ gan nebija viens no līderiem Žoels Embīds.

Šīs sērijas pirmo maču 76ers uzvarēja ar graujošo 130:103, bet abu komandu duelī nākamās divas cīņas notiks jau Maiami.

Jau ziņots, ka latviešu uzbrucēja Dāvja Bertāna pārstāvētā Sanantonio Spurs komanda pirmdien Rietumu konferences ceturtdaļfināla otrajā spēlē viesos ar 101:116 (25:23, 28:24, 22:33, 26:36) piekāpās čempionei Goldensteitas Warriors.

Tādējādi sērijā līdz četrām uzvarām Warriors nonākusi vadībā ar 2-0, bet nākamie divi dueļi notiks Sanantonio.

Pērn par NBA čempioni otro reizi pēdējo trīs gadu laikā kļuva Warriors, kas sērijā ar 4-1 pieveica Klīvlendas Cavaliers.