Rīgā +21 °C
Sestdiena, 1. jūnijs
Mairita, Bernedīne, Biruta

Celtnieks/LSPA handbolisti pārtrauc Tenax nezaudēto spēļu sēriju un izcīna LHF kausu

Uzvaru Latvijas Handbola federācijas (LHF) kausā svētdien izcīnīja Celtnieks/LSPA spēlētāji, kuri finālā ar 26:25 (12:12) pārspēja Dobeles Tenax vienību, tādejādi pārtraucot valsts čempionu vairāk nekā 50 nezaudēto spēļu sēriju.Kad vienības bija aizvadījušas pirmās desmit mača minūtes, dobelnieki bija izvirzījušies vadībā ar četru vārtu pārsvaru (6:2).

Tomēr pēc piecām minūtēm Celtnieks/LSPA jau panāca izlīdzinājumu, bet pirmais puslaiks noslēdzās neizšķirti 12:12.Otrajā puslaikā viesi panāca trīs vārtu pārsvaru (18:15), tomēr dobelnieki ātri vien rezultātu izlīdzināja. Turpmākā cīņas gaita ritēja punkts punktā un septiņas sekundes pirms pamatlaika beigām rezultāta tablo vēstīja 26:25 rīdzinieku labā. Atlikušajās mača sekundēs Tenax nespēja gūt vārtus un LHF kausā triumfēja Celtnieks/LSPA handbolisti.Uzvarētāju komandā ar astoņiem vārtiem izcēlās Rihards Leja un Vladimirs Maslaks, bet mājiniekiem rezultatīvākais bija Oskars Arājs, kuram desmit precīzi metieni.Abas vienības nesen tikās arī Latvijas čempionāta finālsērijā, kurā pēdējo gadu valsts spēcīgākā komanda Tenax bija pārāka ar 3-0, tomēr noslēdzošajā duelī uzvarēja vien pēcspēles metienu sērijā.Kā zināms, trešo vietu LHF kausa izcīņā svētdien ieguva Ogre/Miandum handbolisti, kas bronzas medaļas mačā ar 31:24 (15:14) pārspēja Jūrmalas Sports spēlētājus.Pirms tam sestdien notikušajās pusfināla spēlēs Celtnieks/LSPA ar 33:27 pieveica Jūrmalas Sports spēlētājus, bet šī turnīra mājinieki Tenax ar 40:24 ļoti pārliecinoši uzvarēja Ogre/Miandum.Par iespēju iegūt LHF kausu cīnās labākās komandas pēc Latvijas čempionāta regulārā turnīra rezultātiem. Visas komandas savā starpā tikās arī šīs sezonas Latvijas čempionāta izslēgšanas spēļu turnīrā, jo pusfinālā Tenax vienība sērijā līdz divām uzvarām ar 2-0 pieveica Ogre/Miandum,__ bet Celtnieks/LSPA ar 2-1 apspēlēja Jūrmalas Sports handbolistus.Savukārt Latvijas čempionāta finālsērijā līdz trim panākumiem ar 3-0 apspēlēja Celtnieks/LSPA, bet sērijā par bronzu Jūrmalas Sports ar 3-1 pārspēja Ogre/Miandum.LHF kausa izcīņa notiek pirmoreiz pēc vairāku gadu pārtraukuma. Iepriekšējo reizi tā risinājās 2011.gadā, kad triumfēja izcīnīja LSPA komanda.