Trešdiena, 24. aprīlis
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Amirovs Eiropas čempionātā brīvajā cīņā zaudē mačā par bronzu

Latvijas sportists Alans Amirovs otrdien Eiropas čempionātā brīvajā cīņā Budapeštā piedzīvoja zaudējumu cīņā par bronzu.

Svara kategorijā līdz 79 kilogramiem bronzas duelī Amirovs ar 4:8 piekāpās turkam Muhametam Akdeniza.

Jau pēc pusminūtes turku sportists pēc kājas satvēriena nokļuva aiz muguras Amirovam, nopelnot divus punktus - 2:0.

Pusminūti pirms raunda beigām Akdenizs vēlreiz nokļuva aiz muguras Amirovam - 4:0, bet līdz ar raunda beigām, sāncensim cīnoties ar neatļautiem paņēmieniem, Amirovam tika piešķirts viens punkts - 1:4.

Otrajā raundā abpusējām iespējām bagātā situācijā par uzvarētāju kļuva turks, nopelnīdams vēl divus punktus - 6:1.

Pēc pusminūtes vēl vienu punktu nopelnīja Amirovs, bet pretinieks cīņu pabeidza ar dzelteno kartīti.

Raunda vidū pirmos divus punktus par nokļūšanu aiz muguras turkam nopelnīja arī Amirovs, pietuvodamies vienas veiksmīgas darbības attālumā - 4:6.

Tomēr trešās minūtes ievadā vēlreiz divus punktus saņēma turks, un, kaut gan Amirovs līdz pat otrā raunda beigām turpināja cīņu par punktiem, rezultāts vairs nemainījās - 4:8.

Latvijas cīkstonis ierindojās dalītā piektajā vietā.

Kvalifikācijas kārtā Amirovs pirmdien ar 6:4 uzvarēja Izraēlas sportistu Danu Oru Cezarski, bet ceturtdaļfinālā ar 6:16 atzina Grieķijas cīkstoņa Georga Kugiumcida pārākumu, grieķiem vēlāk sasniedzot finālu.

Jau ziņots, ka Ivars Samušonoks otrdien par spīti zaudējumam ceturtdaļfinālā trešdien gandarījuma turnīrā turpinās sacensības ar cīņu pret Denisu Balauru no Moldovas.

Eiropas čempionāta dalībnieku sarakstā ir arī grieķu-romiešu stila cīkstonis Aleksandrs Jurkjans, kurš startēs svara kategorijā līdz 63 kilogramiem.